Zamknij

Norm Macdonald nie żyje. Gwiazdor "Saturday Night Live" miał 61 lat

14.09.2021 21:51
Norm Macdonald nie żyje. Gwiazdor "Saturday Night Live" miał 61 lat
fot. Backgrid/East News

Norm Macdonald - aktor komediowy, znany głównie z występów w "Saturday Night Live" - zmarł w wieku 61 lat. Od dziewięciu lat walczył z nowotworem. 

Nie żyje Norm Macdonald. Amerykański aktor, stand-upper, a także scenarzysta filmowy i telewizyjny, odszedł w wieku 61 lat. Informację o jego śmierci przekazała firma Brillstein Entertainment, odpowiedzialna za zarządzanie jego karierą, oraz partnerka biznesowa - Lori Jo Hoekstra.

Norm Macdonald nie żyje: gdzie grał?

Norm Macdonald przyszedł na świat 17 października 1959 roku w Quebec City. Zaczynał jako uczestnik programu "Star Search", a następnie otrzymał posadę scenarzysty sitcomu "Roseanne" w 1992 roku. W 1993 roku Macdonald dołączył do obsady popularnego programu "Saturday Night Live", z którym związany był do 1998 roku.

W trakcie swojej kariery Norm Macdonald wystąpił w wielu komediowych produkcjach, zarówno w głównej obsadzie, jak i epizodach. W jego filmografii znajdziemy takie tytuły jak: "Brudna robota" (był też współautorem scenariusza), "Ofiary losu", "Skandalista Larry Flynt", "Człowiek z księżyca", "Norman w tarapatach" (jego autorski sitcom) i "A Minute with Stan Hooper".

W 2011 roku objął stanowisko prowadzącego programu "Sports Show with Norm Macdonald", w którym w zabawny sposób komentował sportowe wydarzenia minionego tygodnia. Od roku 2013 prowadził zaś w sieci talk-show "Norm Macdonald Live".

Norm Macdonald zmarł 14 września 2021 roku po dziewięcioletniej walce z nowotworem. Stan jego zdrowia nie był powszechnie znany. Jak wyznała Lori Jo Hoekstra: Nigdy nie chciał, aby diagnoza wpłynęła na sposób, w jaki postrzegają go widzowie lub ktokolwiek z jego bliskich.

RadioZET.pl/Vanityfair.com