Zamknij

"Nomadland" - zobacz nowy zwiastun filmu, który zgarnie Oscara. W roli głównej Frances McDormand

14.12.2020 16:50

„Nomadland“ to zwycięski film prestiżowych festiwali filmowych w Wenecji i Toronto, nagrodzony także za zdjęcia na festiwalu Camerimage. W sieci pojawił się właśnie nowy, klimatyczny zwiastun. Co mówi nam o filmie?

kadr z filmu "Nomadland"
fot. Searchlight Pictures/Associated Press/East News

„Nomadland” w reżyserii Chloé Zhao to adaptacja reportażu książkowego „Nomadland: W drodze za pracą” Jessici Bruder. Film przygląda się życiu 60-letniej kobiety, która w wyniku recezji niemal z dnia na dzień straciła cały swój majątek i dobytek. Teraz zmuszona jest zostać współczesnym nomadem, przemierzającym USA w poszukiwaniu nowej pracy.

Film zachwycił Jury festiwalu w Wenecji, skąd wrócił ze Złotym Lwem, a także publiczność Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto, które nagrodziło go najwyższą nagrodą festiwalu. Obie wygrane na tak ważnych imprezach dają ogromne szanse filmowi Zhao na co najmniej kilka nominacji w wyścigu po Oscara, jeśli nawet nie samą wygraną. Złota Żaba festiwalu Camerimage przyznana operatorowi Joshui Jamesowi Richardsowi, czy peany na cześć Frances McDormand w większości pofestiwalowych recenzji, każą przypuszczać, że mamy pierwszego faworyta w oscarowym wyścigu.

„Nomadland“ – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie nowy, niezwykle klimatyczny zwiastun. Materiał prezentuje się następująco:

„Nomadland“ – obsada i ekipa

Za sterami filmu „Nomadlan“ stoi Chloé Zhao. Reżyserka głośnego „Jeźdća” („The Rider”) i zapowiedzianych na przyszły rok „Eternals” Marvela jest też autorką scenariusza, bazującego na reportażu: „Nomadland: Surviving America in the Twenty-First Century” Jessici Bruder.

Na ekranie zobaczymy zaś Frances McDormand oraz Davida Strathairna. W mniejszych rolach także Lindę May oraz debiutantkę Swankie.

„Nomadland“ – kiedy premiera?

Na chwilę obecną polska premiera filmu przewidziana jest na 19 lutego 2021 roku.

Czytaj także: Netflix pokazał zwiastun filmu "W strefie wojny" z gwiazdami Marvela i "Gry o tron". Kiedy premiera?