Zamknij

Disney zapowiedział nowe daty premier. Kiedy zobaczymy "Nomadland" i "Cruellę"?

29.04.2021 12:10
Nomadland - Frances McDormand - kadr z filmu
fot. Searchlight Pictures/Associated Press/East News

Kiedy do kin trafią takie filmy jak "Nomadland", "Cruella" czy "Raya i ostatni smok"? Disney zaprezentował nowe daty premier swoich nadchodzących produkcji.

29 maja 2021 roku ponownie otwarte zostaną kina w Polsce. W związku z tą informacją polski oddział Disneya ogłosił nowe daty premier filmów "Nomadland", "Cruella" oraz "Raya i ostatni smok".

"Nomadland", "Cruella", "Raya i ostatni smok" - kiedy polskie premiery filmów Disneya?

Wraz z rozporządzeniem rządu o odmrażaniu gospodarki, wydano decyzję o otwarciu kin na terenie całego kraju 21 maja 2021 roku. Z tego powodu dystrybutorzy przygotowali nowy harmonogram premier oczekiwanych produkcji. Wśród nich znalazł się Disney, który zaprezentuje nie tylko nowości dla młodszych widzów, ale również oscarowy film w reżyserii Chloé Zhao pod tytułem "Nomadland".

Jak podają przedstawiciele Disney Polska, nagrodzony trzema Oscarami 2021 dramat z Frances McDormand w roli głównej zadebiutuje na dużych ekranach już 28 maja 2021 roku. Tego samego dnia do kin trafi również prequel "101 dalmatyńczyków", czyli "Cruella" z Emmą Stone w roli tytułowej antagonistki. Natomiast na najnowszą animację Disneya - film "Raya i ostatni smok" będziemy musieli poczekać do 2 lipca 2021 roku.

Filmy Disneya 2021 - daty premiery wyczekiwanych produkcji

To jedyne zmiany w harmonogramie na rok 2021. Wśród produkcji, które czekają na swoją premierę znalazło się kolejne widowisko Marvel Studios, czyli "Black Widow" ze Scarlett Johansson w tytułowej roli. Premiera filmu odbędzie się 9 lipca 2021 roku. Znacznie wcześniej, bo 18 czerwca będziemy mogli zobaczyć najnowszą animację studia Pixar pod tytułem "Luca". Natomiast 30 lipca zobaczymy natomiast "Wyprawę do dżungli", a 13 sierpnia komedię z Ryanem Reynoldsem "Free Guy".

Według planów Disneya jesienią do polskich kin wejdą aż dwie produkcje Marvela - "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" (3 września 2021) i reżyserowani przez Chloé Zhao "Eternals" (5 listopada 2021) oraz długo wyczekiwany horror "Poroże" (29 października 2021). Zimą zobaczymy remake "West Side Story" (10 grudnia 2021) oraz prequel serii o superszpiegach "King's Man: Pierwsza Misja" (22 grudnia 2021).

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

Powyższe daty premier mogą ulec zmianie, jeśli pogorszy się sytuacja epidemiologiczna w kraju. Niewykluczone więc, że na niektóre z wymienionych filmów, przyjdzie nam poczekać trochę dłużej.

RadioZET.pl/Disney Polska
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET