Zamknij

„Niewidzialna wojna“: obsada autobiografii Patryka Vegi. W rolę reżysera wcieli się aktor Tarantino

15.07.2022 09:41

„Niewidzialna wojna“ to zbliżająca się wielkimi krokami filmowa autobiografia Patryka Vegi. Właśnie poznaliśmy skład obsady filmu. Kto zagrał samego reżysera? Ten wybór was zaskoczy.

Niewidzialna wojna - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Kino Świat

Niewidzialna wojna” to tytuł autobiograficznego filmu polskiego reżysera i scenarzysty, Patryka Vegi. Film opowie o początkach kariery filmowca i przybliży, jak doszło do wielokrotnego osiągnięcia tak wielkiego sukcesu na polskim box office. Z oficjalnych zapowiedzi wynika, że film stanowić będzie zakulisowy zapis życia twórcy, którego większość produkcji wywołuje burzę na polskim rynku. Informacja prasowa dystrybutora Kino Świat przypomina bowiem, że filmy Vegi obejrzało ponad 40 mln widzów.

"Niewidzialna wojna" - o czym dokładnie opowie film?

Dystrybutor zapowiada film jako coś więcej niż film dokumentalny. 

„To nie jest dokument, pomnik czy gloryfikacja” – czytamy w notce prasowej, dołączonej do najnowszego plakatu dzieła.

Wedle przedstawicieli dystrybutora, „Niewidzialna wojna” ma być wartką opowieścią, wypełnioną prawdą, humorem i emocjami, przedstawiającą kontrowersyjnego polskiego twórcę w nowym świetle. Z filmu dowiemy się chociażby, że w młodości Vega parał się różnych zajęć – od bycia piłkarzem amatorem, sprzedawcą nielegalnego oprogramowania czy nawet członkiem narkotykowego gangu.

Właściwa historia rozpoczyna się, gdy Patryk Vega dostaje pracę w telewizji. W tym czasie poznaje „bezwzględny świat polskiej policji i przestępczości zorganizowanej”, co znacząco otwiera mu oczy i staje się przyczynkiem do powstania pierwszych scenariuszy największych hitów reżysera.

„Wkraczając z kamerą w mroczną rzeczywistość, o której 99% ludzi nie ma pojęcia, Vega mierzy się z namacalnym złem i buduje własną legendę bezkompromisowego reżysera. Z czasem osiąga oszałamiający sukces, a jego filmy i seriale stają się rekordowymi przebojami i przepustką do świata, którego od zawsze pożądał. Jednak sława, blichtr i wielkie pieniądze mają swoją cenę i budzą do życia uśpione demony. Czy wystawiony na pokusy i liczne pułapki show-biznesu Vega zdoła w porę dostrzec zbliżające się zagrożenie? Oto historia jego wzlotu, upadku i poruszającej walki o duszę. Oto prawdziwa historia Patryka Vegi”. 

„Niewidzialna wojna”: Rafał Zawierucha jako Patryk Vega

Wraz z nową informacją prasową, dowiedzieliśmy się też, kto zagra filmową wersję reżysera. Będzie to polski aktor, który miał już szansę wcielić się w rolę Romana Polańskiego w filmie Quentina Tarantino „Pewnego razu… w Hollywood”. Rafał Zawierucha przyjął rolę Patryka Vegi, a na nowym plakacie możemy zobaczyć go w charakteryzacji. Aktor prezentuje się następująco:

Niewidzialna wojna - plakat autobiografii Patryka Vegi
fot.

fot. materiały prasowe Kino Świat

„Niewidzialna wojna” – twórcy i obsada

Patryk Vega jest reżyserem i scenarzystą filmu autobiograficznego. Wraz z ogłoszeniem Rafała Zawieruchy jako Patryka Vegi, poznaliśmy także pozostałą część obsady.

Aktorowi towarzyszyć będą tacy aktorzy i aktorki jak: Anna Mucha („Miłość, seks & pandemia”, „Pitbull. Nowe porządki”), Justyna Karłowska („Pitbull”), Ignacy Klim („Kler”, „Wołyń”) Artur Dziurman („Bogowie”, „Rojst”), Zbigniew Kozłowski („Polityka”, „Proceder”), Michał Karmowski („Pętla”, „Kobiety mafii 2”), Piotr Cyrwus („Kryptonim Polska”, „Sala samobójców. Hejter”), Andrzej Franczyk („Boże Ciało”, „Lincz”), Waldemar Maliszewski („Pętla”, „Pitbull”).

loader

„Niewidzialna wojna” – kiedy premiera? 

Premiera filmu przewidziana jest na 30 września.

Warto przypomnieć też, że wedle zapowiedzi reżysera, "Niewidzialna wojna" będzie jego ostatnim polskojęzycznym filmem. W przyszłości planuje już produkcje zagraniczne z udziałem gwiazd Hollywood. Na razie ogłosił, że na warsztat weźmie biografię Władimira Putina.

Czytaj także: Polskie filmy na Nowych Horyzontach 2022. W programie wielkie hity zagranicznych festiwali

RadioZET.pl/informacja prasowa Kino Świat

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.