Zamknij

"Nie czas umierać": finałowy zwiastun ostatniego filmu Daniela Craiga o Jamesie Bondzie

03.09.2021 08:45

Twórcy filmu "Nie czas umierać" zaprezentowali finałowy zwiastun produkcji, w której po raz ostatni Daniel Craig wcielił się w Jamesa Bonda. Co zdradza zapowiedź?

Nie czas umierać - Daniel Craig - kadr z filmu
fot. MGM / Eon Productions/Ferrari Press/East News

Jeden z najdłużej wyczekiwanych filmów ostatnich lat doczekał się ostatniego zwiastuna, który nie tylko zapowiada "Nie czas umierać", ale również w pewien sposób podsumowuje przygodę Daniela Craiga jako agenta 007.

"Nie czas umierać": Daniel Criag znowu jako James Bond w nowym zwiastunie filmu

Premiera 26. produkcji o Jamesie Bondzie była przekładana kilkukrotnie. Początkowo opóźnienia wynikały z nieporozumień na linii producenci - reżyser. Danny Boyle w końcu zrezygnował z tworzenia "Nie czas umierać" i studio MGM musiało znaleźć nowego filmowca. Został nim Cary Fukunaga, który zmodyfikował materiał Boyle'a. Dokrętki były tylko częścią poślizgu premiery nowego "Bonda". Kiedy film miał ukazać się w kinach, ogłoszono pandemię koronawirusa.

Po wielu miesiącach oczekiwań wyznaczono w końcu (miejmy nadzieję) ostatnią datę "Nie czas umierać". Potwierdzeniem, że nową przygodę Jamesa Bonda zobaczymy już niebawem, jest finałowy zwiastun produkcji, w którym pojawia się nie tylko zapowiedź tego, co czeka agenta 007, ale również odniesienie do całego cyklu stworzonego z Danielem Craigiem w roli głównej.

Craig po raz ostatni wcieli się w Bonda, co zostało ogłoszone w trakcie trwania prac nad filmem. Wydarzenie, którym miało być pożegnanie z kultową rolą, rozmyło się jednak z powodu wielokrotnych opóźnień premiery "Nie czas umierać". Chociaż fakt ten nie robi już takiego wrażenia, jakie miał wywołać kilkanaście miesięcy temu, fani brytyjskiego aktora na pewno będą zasmuceni, że nie wcieli się już w agenta Jej Królewskiej Mości.

W filmie "Nie czas umierać" Bond osiedlił się na Jamajce z Madeleine Swann. Spokojne życie z dala od pracy szpiega nie trwa długo. Niebezpieczny sekret ukochanej wciąga Bonda z powrotem w świat tajnych misji, w którym pomoże mu agent CIA Felix Leiter. Bond spotka też swoją następczynię Nomi i wspólnymi siłami będą ścigać nowego złoczyńcę - Safina. Oszpecony przestępca ma nie tylko obsesję na punkcie Bonda. Chce również wcielić w życie swój szalony plan.

"Nie czas umierać": kiedy premiera?

Oprócz Daniela Craigia w filmie wystąpili Ralph Fiennes, Naomie Harris, Rory Kinnear, Léa Seydoux, Ben Whishaw, Jeffrey Wright, Ana de Armas, Dali Benssalah, David Dencik, Lashana Lynch, Billy Magnussen oraz Rami Malek, który wcieli się w nowego antagonistę. "Nie czas umierać" trafi do kin już 8 października 2021 roku. 

loader

RadioZET.pl/YouTube