Zamknij
Julia Wieniawa zagra nierządnicę w komedii gangsterskiej "Nie cudzołóż i nie kradnij" [ZDJĘCIA]
  • Nie cudzołóż i nie kradnij
  • Nie cudzołóż i nie kradnij
  • Nie cudzołóż i nie kradnij
  • 5 Zobacz
fot. materiały prasowe Mówi Serwis

"Nie cudzołóż i nie kradnij" zapowiada się jako jedna z najgłośniejszych polskich premier 2022 roku. Julia Wieniawa, Cezary Pazura i Mateusz Banasiuk wystąpią w szalonej komedii gangsterskiej, której opis brzmi doprawdy... intrygująco. Zobaczcie pierwsze zdjęcia. 

Choć polskie kino gangsterskie kojarzy się głównie z filmopodobnymi tworami Patryka Vegi, co jakiś czas pojawiają się produkcje wymykające się schematom. W ubiegłym roku zaskoczył nas Maciej Kawulski swoim "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", a na ekrany kin zmierza teraz "Furioza", która również zapowiada się obiecująco. To jednak nie wszystko. Mówi Serwis zapowiedziało właśnie gangsterską komedię "Nie cudzołóż i nie kradnij" z iście gwiazdorską obsadą, która może okazać się tylko absolutnie wybornym seansem, lub totalną katastrofą

"Nie cudzołóż i nie kradnij": Julia Wieniawa i Cezary Pazura w nowej komedii gangsterskiej [ZDJĘCIA]

Ruszyły właśnie zdjęcia do filmu "Nie cudzołóż i nie kradnij", w którym Julia Wieniawa zagra... nierządnicę w stroju anioła, zaś Cezary Pazura wcieli się w rolę sutenera rodem z Dzikiego Zachodu. Komedia zapowiadana jest jako dzieło pełne zwrotów akcji, które nie tylko nas rozbawi, ale także skłoni do refleksji. W obsadzie znaleźli się również Mateusz Banasiuk jako niewierny mąż Aleksandry Popławskiej oraz Bartek Firlet i Sebastian Stankiewicz jako fajtłapowaci, ale groźni gangsterzy.

W oficjalnym opisie fabuły czytamy: Nigdy nie zostawiaj faceta samego w domu. Jeśli spodziewasz się, że po czułym pożegnaniu, on wsunie kapcie i usiądzie z książką pod kocem, ostro się zawiedziesz. Takiej okazji nie przegapia Patryk, który odpina przysłowiowe „wrotki”, gdy jego żona Renata wyjeżdża na kilka dni. Kobieta nie pozostaje mu jednak dłużna, bo sama grzeszy bez skrupułów. Bardzo lubi pieniądze, a jeszcze bardziej Jurka - wspólnika swojego męża. Patryk natomiast miłosną pustkę wypełnia towarzystwem Sandry, dzięki której zawiera niefortunne znajomości z gangsterem Alfim i mafijnymi cynglami - Fastrygą i Krupnikiem. Choć na pierwszy rzut oka wyglądają oni jak głupi i głupszy, gdy pewna ważna przesyłka trafia do złego adresata, potrafią skutecznie pociągnąć za spust. Do tego postrzelonego towarzystwa dołącza ksiądz Mariusz, a wtedy zbiorowe rozgrzeszenie staje się najbardziej pożądanym towarem w mieście.

Jeśli ciekawi was, jak aktorzy prezentują się w swoich (doprawdy ciekawych) rolach, zajrzyjcie do galerii zamieszczonej w górnej części artykułu, gdzie znajdziecie pierwsze zdjęcia promujące film "Nie cudzołóż i nie kradnij".

"Nie cudzołóż i nie kradnij": kiedy premiera?

"Nie cudzołóż i nie kradnij" jest reżyserskim debiutem Mariusza Kuczewskiego, scenarzysty "Underdoga" i trzech części "Listów do M.". Producentem filmu jest Magdalena Kuczewska, za zdjęcia odpowiada Mateusz Wajda, a kostiumy stworzyła Aleksandra Dzióbek.

Dokładna data premiery nie została jeszcze ujawniona. Wiemy jedynie, że "Nie cudzołóż i nie kradnij" ukaże się w 2022 roku. Musimy zatem uzbroić się w cierpliwość.

RadioZET.pl/Mówi Serwis