Zamknij

Netflix kupił prawa do polskiego serialu. O której produkcji mowa?

Redakcja
24.05.2018 14:25

Platforma Netflix nabyła prawa do serialu emitowanego w 2017 roku na AXN Polska zatytułowanego „Ultraviolet”. Czy zamierzają zrobić kontynuację?

Ulitraviolet plakat serialu
fot. Ultraviolet/Plakat

Jak informuje serwis Wirtualne Media, Netflix zainteresował się polskim serialem kryminalnym „Ultraviolet”. Serial ten, wyprodukowany przez stację AXN, był w całości nakręcony w Polsce, a jego premiera na antenie AXN Polska odbyła się jesienią 2017 roku. Produkcja ta ukazuje działania tytułowej grupy Ultraviolet, która zajmuje się rozwiązywaniem zagadkowych spraw, których nie udało się rozwiązać policji. Główną rolę zagrała Marta Nieradkiewicz, a obok niej pojawiają się Agata Kulesza, Bartłomiej Topa, Sebastian Fabjański, Sebastian Kalita, Michał Żurawski, Weronika Rosati, Mateusz Damięcki, Anna Dereszowska, Bartosz Gelner i Magdalena Czerwińska.

Drugi sezon serialu „Ultraviolet” na platformie Netflix?

Teraz polskim serialem zainteresował się popularny Netflix. Koncern Sony Pictures Television Networks nabył prawa do serialu i rozważa wyprodukowanie kontynuacji. Decyzja ta dotąd nie zapadła, ale poznamy ją jeszcze przed wakacjami.

Reżyserem serialu „Ultraviolet” jest Jan Komasa, a scenarzystką i producentką – Wendy West. „Ultraviolet” był emitowany w AXN przez trzy miesiące i cieszył się sporym zainteresowaniem widzów. Średnia oglądalność 10 premierowych odcinków wyniosła 107 tys. widzów – informują wirtualnemedia.com.

RadioZET/wirtualnemedia.pl/SA