Zamknij

Netflix zrobili film o siostrze Sherlocka Holmesa z gwiazdorską obsadą

Roksana Orlicka
24.04.2020 16:00

Netflix zdradził szczegóły powstania nowego filmu. Ma to być opowieść o życiu siostry jednego z najsłynniejszych detektywów na świecie - Sherlocka Holmesa. W produkcji zobaczymy największe hollywoodzkie gwiazdy. Zdradzamy, co wiemy.

Henry Cavill wcieli się w Sherlocka Holmesa
fot. Instagram/@henrycavill

Netflix zrobili film o siostrze Sherlocka Holmesa z gwiazdorską obsadą. W słynnego detektywa wcieli się Henry Cavill, znany m.in. z serialu "Wiedźmin". Zdradzamy szczegóły produkcji.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

Netflix: powstanie film o siostrze Sherlocka Holmesa

Film o przygodach siostry Sherlocka Holmesa ma być kierowany do młodszej publiczności. Przedstawi on historię Enoli Holmes, całość będzie oparta na książkach autorstwa Nancy Springer. Na razie nie wiemy , kiedy produkcja trafi na Netflix. Z powodu pandemii koronawirusa wstrzymano wszelkiego rodzaju prace. Znana jest część obsady - we wspomnianą Enolę wcieli się gwiazda "Stranger Things" Millie Bobby Brown, jej brata zagra Henry Cavill, a Mycrofta Sam Calflin. Matkę zagra Helena Bonham Carter.

Warto wspomnieć, że powstało sześć książek o przygodach Enoli Holmes. O czym opowiadają?

Enola Holmes to młodsza siostra Sherlocka i Mycrofta, która często przechytrza swoich genialnych braci. W dniu 16 urodzin Enoli jej matka znika bez śladu. Dziewczyna szuka pomocy u swoich starszych braci, ale szybko orientuje się, że bardziej od rozwiązania sprawy interesuje ich wysłanie jej do szkoły. Ucieka do Londynu, by sama rozwiązać sprawę zaginięcia matki.

Mówi się o tym, że zdjęcia do filmu zostały zakończone przed wybuchem pandemii, ale nie podano konkretnej daty premiery.

Zobacz także: Igrzyska śmierci: powstanie prequel popularnego filmu. Kiedy?

 

RadioZET.pl/RO