Zamknij

Netflix testuje nową funkcję. Na taki krok czekało wielu użytkowników

03.02.2021 12:20

Netflix ma już ponad 200 milionów użytkowników. Platforma co jakiś czas testuje nowe rozwiązania, które mają ułatwić korzystanie z biblioteki Netflixa. O jaką funkcję chodzi? Zdradzamy poniżej.

Netflix
fot. Shutterstock

Netflix testuje nową funkcję. Nie jest to pierwszy raz, gdy właściciele platformy próbują sprostać oczekiwaniom użytkowników i jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z biblioteki. Netflix tym razem chce się zająć wyłączaniem aplikacji, kiedy użytkownik zaśnie. Poniżej zdradzamy szczegóły.

Zobacz także: "Bridgertonowie" najpopularniejszym serialem w historii Netflixa. Pobili absolutny rekord

Netflix testuje nową funkcję. Sam się wyłączy, kiedy zaśniesz

Netflix doskonale wie, że część użytkowników ogląda seriale i filmy do upadłego. Pewnie niejednej osobie zdarzyło się zasnąć w trakcie oglądania. Netflix testuje funkcję, która ma wyłączać aplikację. Oczywiście o tym, kiedy Netflix ma się wyłączyć, zadecyduje sam użytkownik.

Jak podaje spidersweb.pl powołując się na portal The Verge - użytkownik będzie musiał ustawić czas oglądania, a gdy zostanie on przekroczony, to Netflix automatycznie się wyłączy. Ten mechanizm jest dobrze znany wszystkim posiadaczom telewizorów czy radioodbiorników - wiele z nich posiada właśnie taką funkcję. 

Nowością jest to, że użytkownik będzie mógł wybrać, jak długo zamierza oglądać. Nieoficjalnie mówi się o tym, że będzie to czas 15, 30 oraz 45 minut, ale także będzie możliwość, by aplikacja wyłączyła się z końcem odcinka serialu czy filmu.

Na ten moment z funkcji mogą korzystać jedynie wybrani użytkownicy, którzy mają aplikację Netflix na smartfonach. Jeśli test przebiegnie zgodnie z planem, to funkcja na stale zagości w aplikacjach wszystkich użytkowników.

loader

Netflix: ile to kosztuje? [OPŁATY, SUBSKRYPCJA]

Netflix jest płatną platformą streamingową. Jego koszt jest zależny od pakietu - ten podstawowy wynosi 34 zł miesięcznie (można oglądać na jednym ekranie), standard to koszt 43 zł (można oglądać na dwóch ekranach) miesięcznie, a premium to 52 zł (można oglądać na czterech ekranach) miesięcznie. 

Zobacz także: Ile kosztuje Netflix? CENA na miesiąc, na rok, na 2 i 4 osoby, na 1 osobę [CENA ABONAMENTU 2021]

RadioZET.pl/Spidersweb.pl/Netflix Polska