Zamknij

Netflix stawia na rozwój. Platforma dodaje kolejne języki. Na czym polegają zmiany?

20.05.2022 12:27
Netflix nowymi opcjami
fot. Materiały prasowe Netflix

Netflix świętuje Światowy Dzień Wiedzy o Dostępności i w ten sposób wprowadza nowe opcje, które wpłyną na korzystanie z platformy. Na czym polegają wprowadzone zmiany?

Netflix stawia na rozwój. Platforma dodaje kolejne języki. Na czym polegają zmiany? Sprawią one przede wszystkim, że z Netflixa będą mogły korzystać osoby niesłyszące. Poniżej podajemy szczegóły.

Zobacz także: Netflix zwalnia pracowników. Z firmy musi odejść 150 osób, w większości zatrudnionych w Kalifornii

Netflix stawia na rozwój. Platforma dodaje kolejne języki. Na czym polegają zmiany?

Netflix jest najpopularniejszą platformą streamingową na świecie. Jej twórcy nieustannie zastanawiają się, jak przyciągnąć nowych użytkowników, ale i ułatwić korzystanie z platformy. Nadchodzi wielka zmiana, dzięki której osoby niesłyszące będą mogły swobodnie korzystać z usług Netflixa. Przedstawiciele platformy ogłosili, że z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Dostępności dodali nowe języki audiodeskrypcji i podpisy dla niesłyszących i niedosłyszących.

Co więcej, Netflix zapowiada, że od maja 2022 roku do początku 2023 roku będzie stopniowo udostępniał te funkcje w kolejnych krajach i językach, m.in. portugalskim, francuskim i hiszpańskim. Zmiany te zostaną wprowadzone w serwisie Netflix w przeglądarce i systemie iOS.

Zwiększając liczbę języków audiodeskrypcji i podpisów dla niesłyszących i niedosłyszących do ponad 20, chcemy dać wszystkim użytkownikom naszego serwisu szansę zobaczenia na ekranie własnego życia — niezależnie od tego, skąd pochodzą, jakim językiem mówią i z jaką niepełnosprawnością żyją. Wprowadzamy też nowe oznaczenia naszych filmów, seriali i programów z audiodeskrypcją i podpisami dla niesłyszących i niedosłyszących w przeglądarce i systemie iOS, aby ułatwić wszystkim widzom odkrywanie historii odpowiadających ich potrzebom

- można przeczytać w informacji prasowej.

Co więcej, Netflix chce też uwrażliwić świat na historie osób z niepełnosprawnościami, dlatego stworzył ponad 50 filmów, seriali i programów o osobach z niepełnosprawnościami. Poniżej można zobaczyć jeden z przykładów.

Zobacz także"Powrót do liceum" nowym hitem Netflixa. Jednak to metamorfoza aktorki jest najbardziej komentowana

RadioZET.pl