Zamknij

Netflix pozwany przez producenta filmu "Selena" z Jennifer Lopez

13.11.2020 09:38
Kadr z serialu "Selena:The Series"
fot. Michael Lavine/Netflix

Netflix został pozwany przez producenta filmu "Selena" i rodzinę latynoskiej gwiazdy. Moctesuma Esparza, bo tak nazywa się producent, uważa, że ma prawa do historii tragicznie zmarłej artystki. Kiedy odbędzie się premiera serialu Netflixa?

Netflix pozwany przez producenta filmu "Selena" z Jennifer Lopez. Selena była jedną z największych gwiazd latynoskiej muzyki. Jej tragiczny życiorys od lat inspiruje filmowców, dlatego powstał m.in. film "Selena" z 1997 roku z J.Lo. W grudniu Netflix ma wypuścić serial inspirowany życiem piosenkarki. Swój sprzeciw wyraził Moctesuma Esparza, producent wspomnianego filmu z Lopez, który uważa, że jako jedyny ma prawa do życiorysu Seleny.

Zobacz także: Te tytuły podbijają Netflixa. Top 10 produkcji na platformie [LISTA]

Netflix pozwany przez producenta filmu "Selena" z Jennifer Lopez

Selena była amerykańską wokalistką o meksykańskich korzeniach. W latach 90. odniosła ogromny sukces w krajach hiszpańskojęzycznych i stała się jedną z największych gwiazd muzyki latino. W 1995 roku została zastrzelona przez Yolandę Salvidar, założycielkę fanklubu wokalistki. Historię Seleny zekranizowano w 1997 roku, a w wokalistkę wcieliła się Jennifer Lopez. 

W grudniu Netflix ma wypuścić serial opowiadający o losach Seleny. Tym razem wokalistkę ma zagrać Christian Serratos, gwiazda serialu "The Walking Dead". Okazuje się, że Moctesuma Esparza ma z tym problem. Producent filmu z Jennifer Lopez złożył pozew o naruszenie swoich praw do historii Seleny. Jak podaje TMZ - Esparza domaga się odszkodowania wynoszącego ponad milion dolarów. Uważa on, że został poszkodowany w wyniku wykluczenia go z udziału w nowej produkcji o życiu Seleny. Co więcej, wtóruje mu rodzina latynoskiej gwizdy.

Co ciekawe, producent filmu z J.Lo uważa, że sam miał zrealizować serial o młodych latach Seleny, jednak nigdy nie ujrzał on światła dziennego.

"Selena: The Series": kiedy premiera serialu na Netflixie?

"Selena: The Series", czyli serial o życiu Seleny, ma trafić na Netflixa 4 grudnia 2020 roku. Poniżej można zobaczyć oficjalny zwiastun serialu.

Zobacz także: "Elegia dla bidoków" z Amy Adams powalczy o Oscara? Krytycy źle oceniają nowy film Netflixa 

RadioZET.pl/Onet.pl