Zamknij

Netflix pozwany przez producenta filmu "Selena" z Jennifer Lopez

13.11.2020 09:38

Netflix został pozwany przez producenta filmu "Selena" i rodzinę latynoskiej gwiazdy. Moctesuma Esparza, bo tak nazywa się producent, uważa, że ma prawa do historii tragicznie zmarłej artystki. Kiedy odbędzie się premiera serialu Netflixa?

Kadr z serialu "Selena:The Series"
fot. Michael Lavine/Netflix

Netflix pozwany przez producenta filmu "Selena" z Jennifer Lopez. Selena była jedną z największych gwiazd latynoskiej muzyki. Jej tragiczny życiorys od lat inspiruje filmowców, dlatego powstał m.in. film "Selena" z 1997 roku z J.Lo. W grudniu Netflix ma wypuścić serial inspirowany życiem piosenkarki. Swój sprzeciw wyraził Moctesuma Esparza, producent wspomnianego filmu z Lopez, który uważa, że jako jedyny ma prawa do życiorysu Seleny.

Zobacz także: Te tytuły podbijają Netflixa. Top 10 produkcji na platformie [LISTA]

Netflix pozwany przez producenta filmu "Selena" z Jennifer Lopez

Selena była amerykańską wokalistką o meksykańskich korzeniach. W latach 90. odniosła ogromny sukces w krajach hiszpańskojęzycznych i stała się jedną z największych gwiazd muzyki latino. W 1995 roku została zastrzelona przez Yolandę Salvidar, założycielkę fanklubu wokalistki. Historię Seleny zekranizowano w 1997 roku, a w wokalistkę wcieliła się Jennifer Lopez. 

W grudniu Netflix ma wypuścić serial opowiadający o losach Seleny. Tym razem wokalistkę ma zagrać Christian Serratos, gwiazda serialu "The Walking Dead". Okazuje się, że Moctesuma Esparza ma z tym problem. Producent filmu z Jennifer Lopez złożył pozew o naruszenie swoich praw do historii Seleny. Jak podaje TMZ - Esparza domaga się odszkodowania wynoszącego ponad milion dolarów. Uważa on, że został poszkodowany w wyniku wykluczenia go z udziału w nowej produkcji o życiu Seleny. Co więcej, wtóruje mu rodzina latynoskiej gwizdy.

Co ciekawe, producent filmu z J.Lo uważa, że sam miał zrealizować serial o młodych latach Seleny, jednak nigdy nie ujrzał on światła dziennego.

loader

"Selena: The Series": kiedy premiera serialu na Netflixie?

"Selena: The Series", czyli serial o życiu Seleny, ma trafić na Netflixa 4 grudnia 2020 roku. Poniżej można zobaczyć oficjalny zwiastun serialu.

Zobacz także: "Elegia dla bidoków" z Amy Adams powalczy o Oscara? Krytycy źle oceniają nowy film Netflixa 

RadioZET.pl/Onet.pl