Zamknij

Dostajesz podejrzane maile? To nie Netflix. Jak nie dać się oszukać?

03.12.2021 15:29

Netflix padł kolejną ofiarą. W internecie oszustów nie brakuje, tym razem celem są użytkownicy platformy Netflix. Część z nich dostaje podejrzane maile. Na co trzeba uważać i w co absolutnie nie klikać? Podajemy szczegóły.

Netflix
fot. Shutterstock

Netflix jest jedną z najpopularniejszych platform streamingowych w Polsce. Z biblioteki Netflixa korzysta wielu użytkowników - nic dziwnego, że stali się oni celem oszustów. Warto być ostrożnym w momencie, gdy otrzymamy podejrzanego maila. 

Zobacz także: Netflix: oto największy hit w historii platformy. Mimo fatalnych recenzji ma rekordową oglądalność

Netflix: oszustów nie brakuje. Nie klikaj w podejrzane maile i nie daj się oszukać

Z usług Netflixa korzysta wielu Polaków - dzięki temu mają oni dostęp do popularnych seriali, filmów i programów rozrywkowych. Okazuje się, że w internecie pojawia się coraz więcej sposobów na wyłudzenie pieniędzy. W niebezpieczeństwie są nieostrożni użytkownicy Netflixa. Oszuści podają się za Netflix. Jak podaje portal Telemagazyn.pl - ktoś stara się wyłudzić wrażliwe dane. Wiadomość wygląda na wiarygodną. 

loader

Warto mieć na uwadze, że Netflix nigdy nie będzie nas prosił drogą mailową o podanie wrażliwych danych. Należy też przyjrzeć się takiej wiadomości, ponieważ często zawiera ona jakiś niepasujący element. Na przykład oszuści podszywający się pod Netflix użyli adresu e-mail, który pochodził z domeny oponeo.pl. W momencie, gdy jakaś wiadomość będzie się nam wydawać podejrzana - warto od razu usunąć maila, a już na pewno nie klikać w żadne linki i załączniki.

Zobacz także: Netflix zapowiada seriale na 2022 rok. Które tytuły będą kontynuowane? [LISTA]

RadioZET.pl/Telemagazyn.pl