Zamknij

Netflix: najpopularniejszych filmów nie da się oglądać. Dlaczego widzowie wybierają słabe filmy?

14.09.2022 14:51

Netflix ma bogatą bibliotekę, a w dużej części składają się na nią filmy. Jak podaje serwis onet.pl - użytkownicy platformy chętnie oglądają filmy, które mają bardzo słabe opinie. Z czego to wynika?

365 dni
fot. Materiały prasowe Netflix

Netflix: najpopularniejszych filmów nie da się oglądać. Jak podaje Onet - w sierpniowym zestawieniu najchętniej oglądanych produkcji na Netflixie, znalazło się wiele pozycji, które są słabo oceniane przez krytyków i widzów. Z czego to wynika?

Zobacz także: „Broad Peak” już na Netflixie. Zobacz mrożący krew materiał zza kulis [WIDEO]

Netflix: najpopularniejszych filmów nie da się oglądać. Dlaczego widzowie wybierają słabe filmy?

Netflix jest obecnie najpopularniejszą platformą streamingową w Polsce, dlatego też w dużej mierze kształtuje gust Polaków. Od dawna mówi się o tym, że Netflix postawił na ilość pojawiających się filmów, dlatego czasem odbija się to na jakości oryginalnych produkcji. Jak zauważa Onet, powołując się na zestawienie serwisu flixpatrol.com, w sierpniu sięgano jednak po filmy, które nie cieszą się dobrymi opiniami.

Żaden z obrazów, który znalazł się w sierpniowym zestawieniu popularności filmów, nie zdobył oceny wyższej niż 6.8/10 w serwisie filmweb.pl. Wynika to między innymi z tego, że Polacy są ciekawi nowości i chętnie sprawdzają na platformie nowe tytuły. To, że wybrali do obejrzenia dany film nie oznacza, że produkcja przypadła im do gustu, jednak Netflix i tak doda to do sukcesu produkcji. Tutaj liczą się liczby obejrzanych godzin, nie opinie.

loader

Netflix od pewnego czasu mierzy się też z odpływem użytkowników, którzy w dużej mierze przechodzą do konkurencji. Powodem są między innymi wątpliwej jakości filmy.

A jak wyglądało zestawienie? Publikujemy je poniżej.

  1. "Purpurowe serca" 
  2. "Gray Man"
  3. "Dzienna zmiana"
  4. "Dwa życia" 
  5. "Kolejne 365 dni" 
  6. "Carter" 
  7. "Sezon ślubów" 
  8. "Morska bestia" 
  9. "Czas dla siebie" 
  10. "Royalteen: Następca tronu"

Zobacz także: "Stranger Things" sezon 5: czy gwiazdor serialu wróci w kolejnych odcinkach?

RadioZET.pl/Onet.pl/filmweb.pl/flixpatrol.com

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.