Zamknij

Netflix: jak usunąć film z listy "oglądaj dalej" na telewizorze [INSTRUKCJA]

06.10.2021
Aktualizacja: 06.10.2021 16:21
Netflix
fot. Shutterstock

Netflix jest obecnie jedną z najpopularniejszych platform streamingowych w Polsce. Poruszanie się po Netflixie jest intuicyjne i raczej nie jest trudne, ale niektóre kwestie sprawiają kłopoty użytkownikom. Wśród takich problemów można znaleźć funkcję "oglądaj dalej" i kwestię, jak usunąć film z listy. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Netflix: jak usunąć film z listy "oglądaj dalej" na telewizorze. Netflix ma bogatą bibliotekę, w której można znaleźć wiele filmów i seriali. Czasem jednak włączymy jakiś tytuł i szybko okazuje się, że nie jest to produkcja dla nas. Jesteśmy zatem pewni, że do danego filmu już nie wrócimy. Dla Netflixa nie jest to oczywiste, ponieważ produkcja dalej będzie się wyświetlała w zakładce "oglądaj dalej". Podpowiadamy, jak sobie z tym poradzić.

Zobacz także"Sprzątaczka", sezon 2: kiedy nowe odcinki serialu i czy będzie drugi sezon na Netflixie? [DATA]

Netflix: jak usunąć film z listy "oglądaj dalej" na telewizorze [INSTRUKCJA]

Netflix ma wiele opcji. Jedną z nich jest lista "oglądaj dalej", która bywa bardzo przydatna. W ten sposób możemy szybko wrócić do tytułu, którego nie mogliśmy obejrzeć na raz. Niestety, w przypadku, gdy celowo porzucimy oglądanie jakiegoś tytułu, produkcja nadal będzie się wyświetlać na liście.

Okazuje się, że jest prosty sposób, by temu zaradzić. Filmy i seriale, do których nie chcemy już wracać, można usunąć z listy "Oglądaj dalej". Jest to możliwe w przeglądarce internetowej lub z najnowszej wersji aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem Android, lub urządzenia iPhone, iPad i iPod touch.

Oto co trzeba zrobić:

  • W przeglądarce internetowej należy najechać kursorem na dany tytuł, natomiast na urządzeniu mobilnym wybrać opcję "Menu"
  • Wybrać opcję "Usuń z rzędu"

Jest jeszcze jedna opcja, która dotyczy innych urządzeń. Mowa o "usuń tytuły z historii oglądania". W ten sposób zostaną one również usunięte z listy "Oglądaj dalej".

Zobacz także: Filmy i seriale na Netflix, które trzeba zobaczyć. Te tytuły są obecnie najpopularniejsze [TOP 10]

RadioZET.pl