Zamknij

Steven Spielberg i Netflix łączą siły. Co wyniknie z tej współpracy?

22.06.2021 11:10

Netflix i Amblin szykują współpracę. Firma produkcyjna Stevena Spielberga powoła do życia tytuły, wraz z platformą streamingową. To dość zaskakująca decyzja, bo filmowiec do niedawna dość krytycznie odnosił się do serwisów z filmami dostępnymi w internecie.

Steven Spielberg
fot. Invision/Invision/East News

Amblin Entertainment  - słynna firma Stevena Spielberga odpowiedzialna za takie tytuły jak "E.T.", "Park Jurajski" czy seria "Jurassic World" niebawem na dobre rozpocznie współpracę z platformą Netflix. Czego będzie dotyczyć to partnerstwo?

Steven Spielberg i Netflix zawarli umowę

Platformy streamingowe stały się stałym elementem krajobrazu branży filmowej. Coraz większa ilość szanowanych i uznanych reżyserów tworzy produkcje, które trafiają bezpośrednio do internetu. Wśród niektórych filmowców tego typu decyzje budzą kontrowersje. Spielberg od dawna powtarzał, że serwisy pokroju Netflix zabijają kino i nie mają za wiele wspólnego z prawdziwą kinematografią.

Jakiś czas temu ceniony reżyser zmienił zdanie w tej kwestii i jego firma Amblin podpisała umowę z Netflix. Jak podaje Screen Crush, współpraca zostanie przedłużona, o czym poinformowano w oficjalnym oświadczeniu Spielberga.

W Amblin opowiadanie historii zawsze znajduje się w centrum wszystkiego, co robimy, i od chwili, gdy Ted [Sarandos, prezes Netflix] i ja zaczęliśmy dyskutować o partnerstwie, stało się jasne, że mieliśmy niesamowitą okazję do wspólnego opowiadania nowych historii i docierania do odbiorców na nowe sposoby. Ta nowa droga dla naszych filmów pełnych historii, które opowiadamy od lat z naszą rodziną w Universal i naszymi innymi partnerami, będzie dla mnie osobiście niesamowicie satysfakcjonująca, ponieważ zaczniemy ją razem z Tedem i nie mogę się doczekać startu tej współpracy ze Scottem i całym zespołem Netflix.

Dzięki nowej umowie pomiędzy Amblin i platformą Netflix, w ciągu najbliższych miesięcy powstanie kilka pełnometrażowych produkcji. Na razie nie zdradzono jednak o jakie tytuły chodzi. Jedno jest  jednak pewne. Netflix jest liderem na rynku streamingu wideo, więc ma bardzo duże zasoby finansowe, pozwalające Spielbergowi bez problemu realizować przyszłe projekty.

To nie pierwszy raz, kiedy Netflix podpisał umowę z uznanym hollywoodzkim reżyserem. Spielberg poszedł w ślady między innymi jednego ze swoich kolegów po fachu Martina Scorsese. Wygląda więc na to, że wielu filmowców, którzy początkowo nie byli przychylnie nastawieni do platform streamingowych, zmieniło zdanie na ich temat.

loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Screen Crush