Zamknij

Wielka rewolucja na Netflixie. Każdy będzie mógł z niego korzystać?

10.10.2022 13:07

Netflix od miesięcy zapowiada wprowadzenie tańszego pakietu z reklamami. To odpowiedź platformy na odchodzących użytkowników oraz nadmierne dzielenie się dostępem do konta. Czy nowe zasady dotyczą też Polski?

Netflix wprowadza pakiet z reklamami
fot. Anna Golaszewska/East News

Netflix wprowadza reklamy. Taki pakiet ma być odpowiedzią na drogie abonamenty. Dzięki temu więcej osób będzie mogło pozwolić sobie na korzystanie z platformy. Kiedy pakiet Netflixa z reklamami dotrze do Polski i ile będzie on kosztował?

Zobacz także: "Cesarzowa Sisi": czy Netflix zrobi kolejny sezon popularnego serialu?

Netflix: rewolucja dla użytkowników platformy. Czy zmiany dotkną też Polaków?

Netflix od miesięcy przygotowuje się do wprowadzenia nowego pakietu z reklamami. Ma to być odpowiedź na potrzeby użytkowników, ale i też reakcja na gwałtowną rezygnację osób, które nie są skłonne płacić Netflixowi za abonament. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl - Netflix już w listopadzie wprowadzi tańszy pakiet z reklamami. Co ciekawe, to o wiele wcześniej, niż pierwotnie zakładano. Niestety, zapowiadane zmiany na ten moment nie dotyczą rynku polskiego.

Zdaniem wirtualnychmediów.pl - Netflix chce w ten sposób zdążyć przed Disneyem, który zamierza wprowadzić podobną ofertę. Nie od dziś wiadomo, że za spadkiem wpływów Netflixa stoją między innymi konkurencyjne platformy streamingowe, a jednym z największych konkurentów jest właśnie Disney

Pakiet z reklamami wprowadzi też pewne ograniczenia. Przede wszystkim widzowie nie będą już mieli możliwości pobierania filmów i seriali na urządzenia mobilne, by później obejrzeć je w trybie offline. O innych zmianach Netflix jeszcze nie poinformował.

Reklamy na Netflixie: jak będą wyglądać?

Netflix nie ujawnił jeszcze, jak docelowo będzie wyglądał tańszy pakiet z reklamami. Wiadomo natomiast, że platforma planuje sprzedawać dwa spoty (15 i 30 sekund). Mają być one emitowane przed rozpoczęciem seansu i w trakcie oglądania. Pewne jest to, że bloki reklamowe nie będą trwały dłużej niż 4 minuty na godzinę.

Tańszy pakiet Netflixa z reklamami ma kosztować między 7 a 9 dolarów, czyli około 35-45 złotych. Na ten moment nie ujawniono, ile taki pakiet będzie kosztował w przyszłości w Polsce.

loader

Zobacz także: Najchętniej oglądane seriale na Netflix. Ten o mordercy nie ustępuje z pierwszego miejsca

RadioZET.pl

Emily w Paryżu - kadr z serialu
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Netflix