Zamknij

Netflix: "Czerwona nota" z rekordem w dniu premiery. Gwiazdy filmu chwalą się sukcesem [ZDJĘCIA]

15.11.2021 10:04

Film "Czerwona nota" trafił na Netflix i odniósł sukces w dniu premiery. Dwayne Johnson, Ryan Reynolds i Gal Gadot pochwalili się wynikami najdroższej produkcji w historii platformy streamingowej.

Czerwona nota - Ryan Reynolds, Gal Gadot i Dwayne Johnson na plakacie filmu
fot. Netflix/materiały prasowe

12 listopada 2021 roku na Netflix zadebiutował film "Czerwona nota". Tytuł z gwiazdorską obsadą był reklamowany jako najdroższa produkcja platformy. Okazuje się, że słynni aktorzy z Hollywood przyciągnęli rekordową ilość abonentów Netflix. 

"Czerwona nota": gwiazdy filmu Neflix chwalą się sukcesem

Netflix to marka sama w sobie i od wielu lat stanowi synonim platformy streamingowej. Oryginalne produkcje serwisu zaczynają powoli konkurować z kinowym repertuarem, bo nie ustępują mu rozmachem i nazwiskami w obsadzie.

Tak właśnie było w przypadku filmu "Czerwona nota" z Dwayne'em "The Rockiem" Johnsonem, Ryanem Reynoldsem i Gal Gadot w rolach głównych. W mediach społecznościowych gwiazd pojawiły się posty, w których obsada chwali się rekordowymi wynikami filmu. 

To niesamowite!!!! Co mogę powiedzieć? Jesteście najlepsi - to powód, dla którego robimy te filmy. Jestem bardzo wdzięczna i podekscytowana!!! Gratulacje dla Netflix i całego zespołu "Czerwonej noty".

Nadal nie dociera do mnie ten historyczny news branżowy. "Czerwona nota" pobiła rekord premier Netflix na całym świecie
Z wyjątkowym WYNIKIEM PUBLICZNOŚCI 92%!!

WOW! "Czerwona nota" to najlepsza premiera filmowa na Netflix. Gratulacje dla całego zespołu! Nie mogę się doczekać "Czerwonej noty" (w wersji Taylora).

Jak widać po powyższych wpisach, "Czerwona nota" pobiła premierowe rekordy oglądalności dotychczasowych filmów platformy Netflix. Nie podano konkretnych liczb, ale zapewne wkrótce się to zmieni. Budżet produkcji wynosił 200 milionów dolarów. 30% tej kwoty stanowiły honoraria gwiazd. Reżyserem filmu został Rawson Marshall Thurber, który w swoim dorobku ma już na koncie współpracę z Dwayne'em Johnsonem przy filmach, "Drapacz chmur" oraz "Agent i pół".

Początkowo "Czerwona nota" miała mieć zwyczajną kinową dystrybucję. Producenci z wytwórni Universal Pictures zrezygnowali jednak z przedsięwzięcia, które przejęła platforma Netflix. Okazuje się, że był to strzał w dziesiątkę.

"Czerwona nota 2": kiedy premiera?

Film opowiada o agencie FBI (Johnson), który ściga słynną złodziejkę dzieł sztuki (Gadot). Aby ją złapać, musi współpracować z jej największym rywalem (Reynolds). Wkrótce losy trojki bohaterów splatają się w niesamowitej przygodzie. Na razie nie wiadomo, czy Netflix wyda decyzję o kontynuacji "Czerwonej noty". Sukces filmu i zakończenie sugerujące sequel na to wskazują, ale na konkretne informacje o "Czerwonej nocie 2" będziemy musieli jeszcze poczekać.

loader

RadioZET.pl/Instagram/Netflix