Zamknij

Dobre horrory z platformy Netflix. Tych widzowie nie dali rady obejrzeć do końca

20.12.2020
Aktualizacja: 20.12.2020 19:38

Netflix ma w swojej ofercie dobre horrory. Ostatnio opublikował listę najstraszniejszych horrorów, które ma w ofercie. Jest się czego bać? 

Kadr z filmu "Obecność"
fot. NEW LINE CINEMA / TACKETT, MICHAEL / Album/EAST NEWS

Kino ma nas bawić, wzruszać i ekscytować. Czasem jednak szukamy mocniejszych wrażeń i wtedy "bierzemy się" za horrory, które mają zjeżyć nam włosy na głowie i przyprawić o gęsią skórkę. Wszyscy od dawna zastanawiają się, jakie naprawdę są najlepsze horrory? Krytycy często bowiem określają tym mianem produkcje, które w rzeczywistości wcale straszne nie są. O wiele lepszym wyznacznikiem są widzowie. Netflix stworzył listę horrorów, które były lub wciąż są dostępne na platformie. Tych produkcji widzowie nie dali rady obejrzeć do końca. 

Zobacz także: Kultowe horrory, które każdy powinien obejrzeć [LISTA TOP 11]

Dobre horrory: po czym poznać?

Niestety nie wszystkim reżyserom udaje się stworzyć dzieło, które zapewniłoby widowni takie właśnie emocje. Na szczęście, bądź nieszczęście innych, istnieją również takie filmy, które potrafią przerazić na długo i o których nie jest łatwo zapomnieć. 

Jakiś czas temu Netflix postanowił wypuścić listę filmów, które były tak straszne, że wielu użytkowników nie dało rady obejrzeć ich do końca. 

Można oczywiście zadać sobie pytanie, czy przypadkiem rezygnacja użytkowników z seansu nie była związana z tym, że film był słaby. Netflix znalazł jednak na nie odpowiedź. Okazuje się, że na liście znalazły się tylko te horrory, które użytkownicy obejrzeli przynajmniej w 70%. 

Zobacz także: Najlepsze i najstraszniejsze horrory na faktach. TOP 7, które musisz zobaczyć

Dobre horrory: TOP 10 najstraszniejsze horrory 

Są takie horrory, których po prostu nie da się obejrzeć do końca. I być może właśnie to jest wyznacznikiem tego, że to najlepsze horrory w historii kina. Niektóre z nich wciąż są dostępne na Netflixie, pozostałe musicie znaleźć już na innych platformach. Jedno jest pewne. Jeżeli jesteście fanami filmów grozy, każda z tych produkcji wam się spodoba. 

1. "Śmiertelna gorączka" (2016)

Ten film na początku może nieco przypominać slashera, jednak z czasem okazuje się dużo bardziej przerażający. Grupa przyjaciół wyjeżdża do domku w górach. Tam zarażają się krwawym wirusem. 

2. "México Bárbaro" (2014)

To osiem niezwykłych historii nakręconych przez ośmiu różnych reżyserów. Epizody głównie koncentrują się na miejskich legendach o trollach, demonach i zombie.

3. "Mięso" (2016)

Aby obejrzeć ten horror, trzeba mieć mocny żołądek. Wegetarianka zmuszona do jedzenia surowego mięsa i przechodząca na kanibalizm. To naprawdę mocna historia.

4. "Zęby" (2017)

Gdzie powinny znajdować się zęby? Oczywiście w buzi. Co zrobić jeśli znajdują się na genitaliach? Historia tej nastolatki może zadziwić...

5. "Obecność" (2013)

O tym filmie było głośno jeszcze zanim pojawił się w kinach. Trzeba przyznać, że wiele scen na długo pozostaje z widzem. Opętanie może naprawdę przerazić.

Zobacz także: Jaki jest najstraszniejszy horror w historii? Naukowcy udzielili klarownej odpowiedzi

6. "Ludzka stonoga 2" (2011)

Przez wiele osób ten horror nazywany jest najbardziej obrzydliwym, jaki kiedykolwiek widzieli. Pomysł reżysera na "ludzką stonogę" wzbudził wiele kontrowersji. 

7. "Pustka" (2016)

Grupa osób zostaje uwięziona w podziemnym szpitalu, który otoczony jest przez wyznawców tajemniczego kultu. Ich problemem nie są jednak wyznawcy, a czyhające na nich potwory.

8. "Jerozolima" (2015)

Amerykańscy turyści przyjeżdżają zwiedzić miasto. Nie spodziewają się jednak, że właśnie wtedy spadnie na nie biblijna apokalipsa. Ten film może spowodować nocne koszmary. 

9. "Pirania" (1978)

Nie wszyscy nazwaliby ten film najbardziej przerażającym, jednak mimo wszystko znalazł się na tej liście. Zmutowane piranie mogą jednocześnie bawić i przerażać wiele osób.

10. "Park Makabry" (2016)

Główna bohaterka w tym filmie nie ma łatwego życia. Najpierw zostaje porwana, później jej porywacz ginie. Co będzie dalej? W tym momencie pojawia się psychopata-morderca, który zaczyna na nią polować.

Widzieliście któryś z nich? ;)

Zobacz także: Najlepsze horrory o tajemniczych domkach w lesie [TOP 7]

loader

Nie każdy aktor jest fanem produkcji, w której przyszło mu zagrać. W naszej galerii znajdziecie listę 10 aktorów i aktorek, którzy wprost nienawidzą filmów i seriali, w których wystąpili.