Zamknij

Najpopularniejsze produkcje Netflixa. Filmowe i serialowe hity pierwszego weekendu sierpnia [TOP 10]

08.08.2022 14:26

Netflix podaje listę najpopularniejszych produkcji na platformie. Na pierwszym miejscu znalazły się: dramat „Purpurowe serca“ i nowy serial "The Sandman". Co jeszcze trzeba zobaczyć na Netflixie, żeby być na bieżąco? Podajemy szczegóły.

Sandman - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

TOP filmów i seriali na Netflixie. Pierwszy weekend sierpnia obfitował w zaskakujące hity platformy streamingowej.  Właśnie poznaliśmy listę najchętniej oglądanych produkcji? Co warto znać i oglądać? Sprawdźcie sami.

Netflix: TOP 10 Filmów i Seriali pierwszego weekendu sierpnia 

Co warto obejrzeć na Netflixie? Ranking platformy ma pomóc w wyborze odpowiedniego tytułu. Polacy oglądają przede wszystkim serial "The Sandman" i melodramat „Purpurowe serca”. Co jeszcze obecnie jest warte obejrzenia na Netflixie w Polsce?

„Sandman” to adaptacja serii komiksów autorstwa Neila Gaimana, która opowiada historię Króla Snów, który wyrusza w wyprawę między światami, aby odnaleźć skradzione mu artefakty, odzyskać dawną moc i rozprawić się z tymi, którzy skazali go na niemoc i niewolę.  Jak czytamy w recenzji na naszym siostrzanym portalu Antyradio.pl:

"Sandman" ma mroczny, charakterystyczny, oniryczny klimat, świetnego głównego bohatera, dobre i ciekawe postaci drugoplanowe i antagonistów, interesujące scenariusze z różnorodnymi motywami przewodnimi, sporo mocnej ikonologii (nawet jeżeli czasami psują je nierówne efekty specjalne), a także dużo scen wyciągniętych żywcem z komiksów”, przez co stał się największym hitem mijającego weekendu.

Najchętniej oglądanym filmem są zaś „Purpurowe serca”. To melodramat, opowiadający historię niedobranej pary – początkującej muzyczki, która decyduje się wziąć ślub z żołnierzem, zanim ten wyjedzie na groźną zagraniczną misję. Małżeństwo wzięte z rozsądku, szybko rodzi prawdziwe uczucie między obojgiem bohaterów, którzy nagle muszą stawić czoła problemom, których nigdy się nie spodziewali.

Netflix: TOP 10 filmów pierwszego weekendu sierpnia

Poniżej lista 10 tytułów, które są najchętniej wybierane przez Polaków na platformie Netflix.

 1. Purpurowe serca
 2. Sezon ślubów
 3. Carter
 4. Za stary na bajki
 5. Gray Man
 6. Dziewczyna moich koszmarów
 7. Potępienie
 8. To nie wina Karmy
 9. Morska Bestia
 10. Powtórka

Netflix: TOP 10 seriali pierwszego weekendu sierpnia 

Poniżej lista 10 tytułów, które są najchętniej wybierane przez Polaków na platformie Netflix.

 1. Sandman
 2. The Good Doctor
 3. Turbulencje
 4. Alba
 5. Oddychaj
 6. Stranger Things
 7. Virgin River
 8. Inna Ja
 9. Psi Patrol
 10. Totalna Katastrofa: Woodstock '99

Czytaj także: "Bullet Train": Oceniamy rozpędzony film akcji z Bradem Pittem [RECENZJA]

RadioZET.pl/informacje prasowe Netflix/Netflix/YouTube

Nowe Horyzonty 2022 - oprawa graficzna
15 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe festiwalu Nowe Horyzonty