Zamknij

"Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4" najlepszym polskim filmem? Pobił "Dziewczyny z Dubaju"

11.01.2022 10:15

"Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4" jest najchętniej oglądanym polskim filmem w ciągu ostatnich miesięcy. Ilu widzów obejrzało kontynuację kultowej komedii?

Dorota Stalińska, Katarzyna Skrzynecka - kadr z filmu Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4
fot. Next Film/materiały prasowe

Wygląda na to, że polskie kino stoi słabymi produkcjami. Według najnowszych informacji nisko oceniany film "Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4" pokonał pod względem wyniku finansowego dotychczasowego kinowego lidera "Dziewczyny z Dubaju", które również nie mogą pochwalić się wysokimi notami.

"Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4" pokonał "Dziewczyny z Dubaju"

Krytycy i znaczna część widzów są zgodni - "Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4" i "Dziewczyny z Dubaju" do wybitnych nie należą. Frekwencja kinowa mówi jednak co innego, bo obie produkcje zobaczyła naprawdę duża ilość osób.

Jak podaje Onet, czwarta część kultowej komedii "Kogel Mogel" pokonała "Dziewczyny z Dubaju", które do niedawna mogły cieszyć się najlepszym kinowym otwarciem. Film opowiadający dalsze losy Katarzyny Solskiej i jej najbliższych od premiery, która miała miejsce 7 stycznia 2022 roku, zobaczyło ponad 290 tysięcy widzów. Jest to najlepszy polski wynik w trakcie pandemii koronawirusa. Dotychczas najwięcej osób do kin przyciągnęły "Dziewczyny z Dubaju". Wynik kontrowersyjnej produkcji Marii Sadowskiej wyniósł przeszło 278 tysięcy widzów. Frekwencja przekłada się oczywiście na zarobki filmów.

Oznacza to, że decyzja producentów, by kontynuować słynną serię, się opłaciła. Poprzednią częć - powołany po 30 latach od premiery "Galimatiasu, czyli kogla-mogla II" do życia film "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3" obejrzało ponad 2,4 miliona osób, co jest imponującym wynikiem. Trudno jednak powiedzieć, czy twórcy zdecydują się na kontynuację serii.  "Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4" był ostatnim filmem trzech gwiazd cyklu - Katarzyny Łaniewskiej, Pawła Nowisza i Krzysztofa Kiersznowskiego, które zmarły w roku 2021.

"Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4": obsada, reżyseria, data premiery

Reżyserką filmu jest Anna Wieczur-Bluszcz. Za scenariusz odpowiada Ilona Łepkowska. "Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4" skupia się na dalszych losach Marcina, który jest zakochany w Agnieszce. Babcia bohatera chce, żeby wnuk się ożenił. Jednak na miłość młodych wpływa zalotna pani inspektor. O wiele lepiej w życiu miłosnym wiedzie się Kasi i profesorowi Marianowi Wolańskiemu. Natomiast Barbara Wolańska postanawia żyć w celibacie. We wsi Brzózki pojawia się nowa postać – wracająca z USA mama Marlenki. W rolach głównych wystąpili Grażyna Błęcka-Kolska, Katarzyna Łaniewska, Zdzisław Wardejn, Ewa Kasprzyk, Nikodem Rozbicki, Aleksandra Hamkało, Maciej Zakościelny, Katarzyna Skrzynecka i Anna Mucha. Produkcja trafiła do kin 7 stycznia 2022 roku.

loader

RadioZET.pl/Onet