Zamknij
Avengers: Infinity War - materiały promocyjne
  • Mroczny Rycerz
  • Thor: Ragnarok
  • Batman
  • 10 Zobacz
fot. FaceToFace/REPORTER/East News

Jakie są najlepsze filmy superbohaterskie? Które produkcją są już w tym momencie niepodważalną klasyką tego gatunku? Oto Top 10 filmów o superbohaterach.

Kino superbohaterskie w ostatnim dziesięcioleciu stało się czymś tak popularnym, jak do niedawna westerny, czy produkcje wojenne. Obecna technologia pozwala wreszcie filmowcom w należyty sposób przenosić wydarzenia z kart komiksów na duży ekran. Nie oznacza to jednak, że kilka dekad temu nie powstawały przyzwoite produkcje o superherosach. Które z nich są jednak najlepsze?

Top 10 filmów o superbohaterach

Superbohaterowie istnieją od niemal stu lat i od samego początku rozpalali wyobraźnię filmowców. Niestety technologia przełomu lat 40. i 50. nie pozwalała na wiarygodne ukazanie niesamowitych mocy herosów w trykotach. Dopiero w latach 70. pojawiły się pierwsze próby stworzenia superbohaterskich blockbusterów z prawdziwego zdarzenia. Na rozkwit podgatunku, jakim jest kino superhero widowni przyszło jednak czekać kolejne dziesiątki lat i w zasadzie złoty okres adaptacji komiksów przypadł na narodziny filmów Marvel Studios.

Marvel nie jest jednak jedynym źródłem, z którego czerpią twórcy filmowi, ale trzeba przyznać, że proporcje popularności poszczególnych serii rozkładają się tak jak w świecie komiksowym. Z tego powodu na naszej liście znajdziecie głównie filmy Marvela i DC. Skoro jednak mówimy o szczycie szczytów, nie mogło być inaczej.

Obecnie w kinach można oglądać najnowszą produkcję DC zatytułowaną "Legion samobójców: The Suicide Squad". Tytuł zbiera bardzo dobre recenzje, więc może z biegiem czasu znajdzie się na liście najlepszych filmów superbohaterskich. Po piętach Warner Bros. depczą jednak nadchodzące produkcje Marvela, nie tylko Marvel Studios, ale również Sony Pictures, więc zbliżające się miesiące będą gratką dla miłośników opowieści o trykociarzach.

loader

RadioZET.pl