Zamknij

Najlepsze filmy o psach. TOP 10 ekranizacji, które wzruszą wszystkich

15.12.2020
Aktualizacja: 20.01.2021 13:57

Filmy z czworonogami w roli głównej są świetną atrakcją nie tylko dla dzieci, ale całej rodziny. Bawią, wzruszają i chwytają za serce. Zobaczcie 10 najlepszych filmów o psach!

filmy o psach
fot. Schutterstock

Filmy o psach, mimo że dedykowane są głównie do młodszych odbiorców, często poruszają także dorosłego widza. Czy jest ktoś, komu nie poprawia się humor na widok słodkiego szczeniaka? Produkcje o psach potrafią zmienić podejście do zwierząt nawet największego wroga czworonogów! Co ciekawe, nie są to tylko bajki dla dzieci, filmy animowane, czy filmy Disneya. Psy są najlepszymi przyjaciółmi ludzi, o czym świadczy fakt, że często właśnie te zwierzęta zajmują miejsce w fabule nawet najlepszych produkcji kinowych.

Zobacz także: Najpiękniejsze bajki Disneya. TOP 45 bajek najlepiej ocenionych przez widzówk

Najlepsze filmy o psach

W ostatnim czasie powstaje coraz więcej filmów poświęconych tematyce czworonogów. Spośród wszystkich wybraliśmy najlepsze ekranizacje, które wzruszą największego twardziela i rozbawią każdego ponuraka.

Oto 10 najlepszych filmów o psach w historii kina. Dodalibyście coś od siebie?

  1. Agencie, podaj łapę (2001)
  2. Beethoven (1992)
  3. Biały Kieł (1991)      
  4. Był sobie pies (2017)      
  5. Lassie (2005)      
  6. Marley i ja (2008)     
  7. Mój przyjaciel Hachiko (2009)   
  8. Wyspa psów (2018)
  9. Cujo (1983)
  10. Wszystkie psy idą do nieba (1989)

 Zobacz także: Najlepsze filmy familijne wszech czasów. TOP 10

Filmy o psach – dlaczego lubimy je oglądać?

W historii kina powstało kilka klasyków, w których pierwszoplanową rolę odegrał pies. Kojarzycie Lassie? Bohater tego filmu stał się na tyle popularny, że niejedna osoba jego imieniem określa wszystkie napotkane psy rasy Collie. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku filmowego Hachiko. To świadczy o tym, jak chętnie oglądamy filmy z psimi bohaterami. I choć nie są one wyżyną górnolotnych treści, bo zrobione są z myślą o dzieciach, czasami mamy ochotę podelektować się prostotą wzruszających historii. Właściwie za to uwielbiamy filmy o psach, za prostotę, która trafia zarówno w serca dzieci, jak i dorosłych. Dzięki temu całą rodziną możemy zasiąść na kanapie i celebrować wspólny seans filmowy.   

Filmy o psach – cenne przesłanie

Oglądanie filmów o psach to dobra lekcja dla osób, których największym marzeniem jest posiadanie czworonoga. Kinowe ekranizacje w przystępny sposób pokazują, jak wielkim obowiązkiem jest posiadanie psa oraz z jaką wiąże się to odpowiedzialnością i poświęceniem. Zatem weekendowe kino domowe może okazać się cenną nauką dla dzieci próbujących na wszelkie możliwe sposoby, przekonać rodziców do zakupu psa. To także świetna okazja, aby zwolnic tempo i spędzić miły czas w rodzinnym gronie.

Psy doceniane w Hollywood

Gra aktorska psów doceniana jest w świecie filmowym. Pamiętacie psa Uggie? Zdolny pupil znany z roli w filmach "Mr. Fix it", "Artysta" i "Wody dla słoni" stał się tak popularny, że doczekał się swojej biografii. Co więcej, jego łapa została odciśnięta na słynnej Alei Gwiazd w Hollywood. Lista nagród, które otrzymał Ugii jest tak długa, że mógłby mu pozazdrościć niejeden aktor.

Zobacz także: Bajki dla niemowląt. 40 najlepszych bajek dla najmłodszych

loader

Zaczynali pojawiać się produkcjach Disneya, gdy byli jeszcze dziećmi. Część z nich zrobiła wielką karierę, inni odeszli w zapomnienie. Czym się obecnie zajmują i jak wyglądają?