Zamknij

Najlepiej recenzowany film roku 2021. Tej produkcji raczej nikt o to nie podejrzewał

14.01.2022 11:45
Kobiety w kinie - materiał poglądowy
fot. Panther Media/East News

Który film 2021 roku zdobył najlepsze recenzje? Okazuje się, że najwyższe noty miała długo wyczekiwana produkcja reprezentująca kino rozrywkowe. O którym tytule mowa?

Serwis Rotten Tomatoes zaprezentował film, który zdobył nagrodę Golden Tomato Award, przyznawaną najwyżej ocenianym produkcjom roku. Zaszczytne miano przypadło jednemu z tytułów Marvela.

Najlepiej recenzowany film 2021 roku

Chociaż rok 2021 również był rokiem pandemicznym, widać było, że branża filmowa w porównaniu z poprzednimi dwunastoma miesiącami powoli zaczęła wracać do formy. Ukazało się wiele nowych premier kinowych, a niektóre z nich miały nawet wyniki frekwencyjne jak sprzed ery koronawirusa.

Wyniki kasowe to jedno, ale o wartości filmu powinny świadczyć przede wszystkim recenzje - zarówno te pisane przez ekspertów z dziedziny kina, jak i zwykłych widzów, dla których produkcje przecież powstają. Okazuje się, że w roku 2021 udało się połączyć oba te aspekty. Serwis Rotten Tomatos - jeden z największych na świecie agregatorów ocen produkcji filmowych i telewizyjnych, zaprezentował produkcję kinową, która zdobyła najwyższe oceny w minionym roku.

Okazuje się, że najlepiej ocenianym filmem 2021 roku jest "Spider-Man: No Way Home" - ostatnia produkcja Marvela, stworzona przy współpracy z Sony Pictures. Trzecia część przygód tytułowego herosa, granego przez Toma Hollanda to nie tylko kwintesencja dobrego kina rozrywkowego, ale również hołd złożony historii tej postaci na dużym ekranie.

Kasowy przebój, który w kilka dni po premierze wskoczył na listę najbardziej dochodowych filmów w historii kinematografii, może się pochwalić gwiazdorską obsadą, niezwykłymi efektami specjalnymi i magnetyzmem, który przyciągnął do kin na całym świecie ogromną liczbę widzów. Usatysfakcjonował też zarówno dziennikarzy filmowych, jak i zwykłych miłośników kina, o czym świadczą oceny. Krytycy przyznali 93% świeżości, a widzowie 98% świeżości. Film świeży oznacza produkcję mieszczącą się w ramach tytułu ocenionego pozytywnie (musi mieć co najmniej 60% pozytywnych not).

"Spider-Man: No Way Home" - o czym jest nowy film Marvela?

Produkcja "Spider-Man: No Way Home" rozpoczyna się w miejscu, w którym skończył się film "Spider-Man: Far From Home". Cały świat wie, że Peter Parker jest tak naprawdę Spider-Manem, co bardzo negatywnie odbija się na życiu głównego bohatera oraz dwójki jego przyjaciół - MJ i Neda. Zdesperowany postanawia naprawić sytuację, udając się do Doktora Strange'a. Zaklęcie rzucone przez maga zostaje jednak zepsute, co sprowadza na Petera o wiele gorsze kłopoty.

Reżyserem filmu "Spider-Man: Far From Home" jest John Watts. W rolach głównych wystąpili Tom Holland, Alfred Molina, Jamie Foxx, Willem Dafoe, Zendaya, Benedict Cumberbatch, Jacob Batalon, Marisa Tomei, Tony Revolori, J.B. Smoove, Jon Favreau, Rhys Ifans, Thomas Haden Church, Andrew Garfield oraz Tobey Maguire.

RadioZET.pl/Rotten Tomatoes/Twitter

Najlepsze filmy superbohaterskie. 10 tytułów, które trzeba znać [Galeria]