Zamknij
Obiecująca Młoda Kobieta - kadr z filmu
  • Diuna
  • Last Night in Soho
  • Sound of Metal
  • 10 Zobacz
fot. materiały prasowe UIP

Najlepsze filmy 2021 roku – poznaj wybór redakcji RadioZET.pl. Koniec grudnia to idealna okazja do wszelkiej maści podsumowań. Z tego powodu również my postanowiliśmy ocenić miniony filmowy rok. Które produkcje kinowe i z platform VOD podobały nam się najbardziej i zasługują na miano najlepszych? Sprawdźcie sami!

Najlepsze filmy 2021 roku okiem redakcji kulturalnej portalu RadioZET.pl. Jakie filmy podobały się naszym redaktorom najbardziej w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy? Dowiecie się z tego artykułu. Na wstępie bardzo ważna uwaga natury formalnej – w nominacjach do tej listy braliśmy pod uwagę polskie daty premiery filmów, tzn. dana produkcja musiała pojawić się w regularnej dystrybucji kinowej, bądź telewizyjnej i VOD (Netflix, HBO GOAmazon Prime VideApple TV+ i inne platformy) w okresie: 1 stycznia – 31 grudnia 2021 roku. Z tego powodu na liście nie znalazło się kilka perełek festiwalowych, które są tematem osobnej listy.

Najlepsze filmy kinowe 2021

Na listę trafiło aż osiem filmów, które trafiły do regularnej kinowej dystrybucji. Które z nich zaskarbiły sobie naszą uwagę? Sprawdźcie sami, klikając w naszą galerię na górze strony.

Najlepsze filmy Netflix z 2021 roku

Na liście pojawiły się też dwie produkcje oryginalne platformy streamingowej Netflix, które przeszły szerokim echem, ze względu na swoje światowe premiery podczas prestiżowego festiwalu filmowego w Wenecji oraz możliwość zyskania uznanych nagród filmowych, jak Złote Globy czy Oscary. O jakich filmach mowa? Przekonajcie się, klikając w galerię na górze strony.

Czytaj także: "Spider-Man: No Way Home" pobił rekord 2021 roku. Ile zarobił najnowszy film Marvela?

RadioZET.pl