Najlepsze horrory na Netflix: 5 produkcji, które musicie obejrzeć [ZDJĘCIA]
  • Nawiedzony dom na wzgórzu
  • Nawiedzony dwór w Bly
  • 1922
  • 5 Zobacz
fot. Steve Dietl/Netflix

Które horrory na Netflix warto obejrzeć? To pytanie z pewnością zakrząta wasze głowy, zwłaszcza przed Halloween. Przychodzimy zatem z pomocą i przedstawiamy nasze subiektywne zestawienie 5 najlepszych horrorów Netflixa, które umilą wam wieczór święta duchów.

Netflix i horrory to nie zawsze dobre połączenie. Wśród użytkowników serwisu, nie bez przyczyny zresztą, utarło się przekonanie, że dostępne w nim filmy i seriale grozy prezentują (mówiąc delikatnie) niski poziom. Każdą regułę potwierdzają jednak wyjątki i to na nich się dziś skupimy. Jeśli zatem marzy wam się porządny horror na Halloween i ciekawi was, co ciekawego skrywają zakusy biblioteki Netflixa - zajrzyjcie do naszej galerii zamieszczonej powyżej. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

Najlepsze horrory na Netflix: 5 produkcji, które musicie obejrzeć [ZDJĘCIA]

W naszej galerii 5 najlepszych horrorów na Netflix znajdziecie wyłącznie filmy i seriale sygnowane logiem Netflix Originals. Pominęliśmy zatem tytuły na licencji, które - zgodnie z definicją - pojawiają się i znikają z biblioteki serwisu. Zależy nam bowiem, by proponowana przez nas lista była jak najbardziej uniwersalna i służyła wam niezależnie od "terminu ważności".

Jeśli są wśród was miłośnicy horrorów wszelakich, niezależnie od dostępności na konkretnych platformach streamingowych, odsyłam również do innych horrorowych zestawień dostępnych w naszym serwisie. Wyłoniliśmy już dla was między innymi: najlepsze horrory w dziejach kinakultowe horrory, które każdy fan kina grozy powinien znać; najlepsze horrory o domkach w lesie (idealne na wakacyjny seans); najciekawsze horrory oparte na faktach, a także horrory w odcinkach, czyli przegląd absolutnie najlepszych seriali grozy

Ponadto - jeżeli uważacie się za doświadczonych horrormaniaków i marzy wam się sprawdzenie poziomu swojej wiedzy, zachęcam do wzięcia udziału w naszych quizach. Możecie spróbować swoich sił w teście wiedzy o kultowych slasherach, najpopularniejszych horrorach ostatnich lat oraz filmach grozy, których akcja rozgrywa się w noc Halloween. Życzę powodzenia!

loader