Zamknij

"Nie patrz w górę": Prezydent USA kontra naukowcy. Netflix pokazał fragment filmu [WIDEO]

27.09.2021 18:02

Netflix pokazał fragment wyczekiwanego filmu "Nie patrz w górę" z udziałem gwiazdorskiej obsady, na czele której stoi Leonardo DiCaprio i Jennifer Lawrence. Jest na co czekać?

Nie patrz w górę fragment filmu Netflix
fot. NIKO TAVERNISE/NETFLIX

Netflix podczas "Tudum" zaprezentował ponad trzy godziny materiałów związanych z nadchodzącymi premierami filmów i seriali. Wśród nich znalazł się klip z  "Nie patrz w górę" - najnowszej komedii Adama McKaya, twórcy oscarowych dzieł "The Big Short" i "Vice".

"Nie patrz w górę": Netflix pokazał fragment filmu [WIDEO]

"Nie patrz w górę", a dokładniej "siedź cicho i obserwuj". W pierwszym udostępnionym fragmencie nadchodzącego filmu Adama McKaya zrealizowanego dla Netflix możemy zobaczyć zderzenie asteroidy z Ziemią, czyli spotkanie prezydent Stanów Zjednoczonych (Meryl Streep) z dwójką naukowców (Leonardo DiCaprio i Jennifer Lawrence). Zaprezentowany materiał skupia się na głównym temacie filmu, a więc na usilnych próbach dwójki astronomów, by ostrzec ludzkość przed nadchodzącą zagładą. Jednocześnie ukazuje charakterystyczny styl opowiadania McKaya, którego - jak widać - nie zabraknie w jego najnowszym dziele. Przed Wami fragment "Don't Look Up":

loader

"Nie patrz w górę" - Obsada i twórcy

Adam McKay jest scenarzystą i reżyserem filmu. W "Nie patrz w górę" ten sarkastyczny krytyk amerykańskich elit po raz kolejny używa rozrywkowej formy, by skomentować skandaliczne zachowania ludzi rządzących światem. Tym razem na tapet bierze podejście władz i mediów do globalnej katastrofy w erze social mediów, klikbajtów, teorii spiskowych, pseudonauki i newsów przedawniających się po kilku godzinach.

W gwiazdorskiej obsadzie produkcji znaleźli się wspomniani już Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence i Meryl Streep, a także Jonah Hill, Rob Morgan, Cate Blanchett, Tyler Perry, Mark Rylance, Ron Perlman, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Kid Cudi, Himesh Patel, Melanie Lynskey, Michael Chiklis i Tomer Sisley.

"Nie patrz w górę" - Kiedy premiera na Netflix?

Film "Nie patrz w górę" będzie wyświetlany w wybranych kinach od 10 grudnia 2021 roku. Na Netflix trafi natomiast dwa tygodnie później - 24 grudnia 2021.

RadioZET.pl/Netflix