Zamknij

"Morbius": Tom Hardy w obsadzie filmu o żywym wampirze Marvela? Reżyser zasugerował występ gościnny

Sergiusz Kurczuk
10.08.2021 12:41

Czy w filmie "Morbius" u boku Jareda Leto zobaczymy również gwiazdora "Venoma" Toma Hardy'ego? Daniel Espinosa zapowiedział występ gościnny aktora.

Tom Hardy
fot. John Rainford/SIPA/SIPA/East News

W filmie "Morbius" może pojawić się Tom Hardy, wcielający się w tytułową postać w serii "Venom". Reżyser historii o żywym wampirze z komiksów Marvela zasugerował, że Sony Pictures zaczyna rozkręcać własne filmowe uniwersum na dobre.

"Morbius": Tom Hardy w obsadzie filmu Marvela?

Od ponad dekady filmy Marvela zdominowały produkcje Marvel Studios. Jednak prawa do Spider-Mana i postaci z nimi związanych posiada Sony Pictures. Wytwórnia jakiś czas temu postanowiła powołać do życia własne uniwersum, tworząc film "Venom", a następnie produkując kolejne tytuły o mniej lub bardziej znanych przeciwnikach pajęczego herosa.

Jednym z tych tytułów będzie "Morbius" z Jaredem Leto w roli tytułowej. Jak podaje portal Movieweb, w opowieści o żywym wampirze może gościnnie wystąpić Tom Hardy. Oznacza to, że osoby odpowiedzialne za uniwersum Marvela z Sony Pictures, powoli zaczynają zagęszczać swój filmowy świat. W rozmowie ze szwedzkim portalem MovieZine reżyser Daniel Espinosa zapowiedział crossover dwóch filmów o przeciwnikach Spider-Mana. Filmowiec został zapytany o współpracę z wielkimi gwiazdami Hollywood.

Zwykle, kiedy patrzysz na harmonogram i sam stajesz na planie przed rozpoczęciem dnia zdjęciowego, czujesz się dziwnie. Kiedy tam chodzisz, to co dzieje się na planie wygląda jak szwedzka produkcja, ale kiedy patrzysz na harmonogram i widzisz nazwiska takie jak Michael Keaton, Jared Leto, Tom Hardy, wtedy wszystko wydaje się fajne i bardzo ekscytujące. Ale kiedy zaczniesz pracować, niczym się to nie różni, bo aktor zawsze chce reżysera, aktorzy chcą być reżyserowani.

Trudno powiedzieć, czy Espinosa omyłkowo zaspoilerował występ gościnny Hardy'ego w "Morbiusie", czy może celowo podał tę informację w celach promocyjnych. Fani filmów Marvela nadal nie wiedzą, co czeka Spider-Mana w trzeciej części jego przygód. Od dawna krążą plotki, że "Spider-Man: Far From Home" ma być produkcją, w której Peter Parker przeniesie się do innego wymiaru i tym samym pojawi się w przyszłości w produkcjach Sony Pictures, walcząc z Venomem i Morbiusem. Wskazuje na to udział w produkcji o żywym wampirze Michaela Keatona, który w "Spider-Man: Homecoming" grał przeciwnika tytułowego bohatera - Vulture'a.

Oczywiście słowa Espinosy wcale nie muszą odnosić się do "Morbiusa", bo reżyser współpracował kilka lat temu z Hardym przy filmie "System", ale faktem jest, że prędzej czy później produkcje Sony połączą się jeden spójny świat i kto wie, może będą nawet częścią MCU. Tego zapewne chcieliby wszyscy fani Marvela.

"Morbius": kiedy premiera?

Jak będzie naprawdę? Przekonamy się o tym za kilka miesięcy. 17 września 2021 roku do kin trafi film "Venom: Carnage", który w pewien sposób może wprowadzać widzów do fabuły "Morbiusa". Produkcja z Jaredem Leto w roli żywego wampira zadebiutuje natomiast 19 stycznia 2022 roku.

loader

RadioZET.pl/Movieweb/MovieZine