Zamknij

Mieczysław Antoni Gajda nie żyje. TVP zaliczyła ogromną wpadkę

05.10.2022 13:44

Mieczysław Antoni Gajda nie żyje. Aktor Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi miał 77 lat. Telewizja Polska zaliczyła wpadkę - jak podaje portal film.interia.pl - pomyliła aktora ze zmarłym pięć lat temu artystą o tym samym imieniu i nazwisku.

Mieczysław Antoni Gajda nie żyje
fot. Karol Serwis/East News

Mieczysław Antoni Gajda nie żyje. Aktor odszedł w wieku 77 lat, o czym poinformował Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, z którym był związany. Telewizja Polska zaliczyła wpadkę i pomyliła aktora z innym nieżyjącym artystą.

Zobacz także: Joan Hotchkis nie żyje. Aktorka ze znanych filmów i seriali miała 95 lat. Zmarła tuż po urodzinach

Mieczysław Antoni Gajda nie żyje. Telewizja Polska zaliczyła wpadkę i pomyliła aktora

Mieczysław Antoni Gajda nie żyje. Smutną informację przekazał teatr, z którym aktor był związany przez wiele lat. Jak można przeczytać w oficjalnej wiadomości na profilu łódzkiego teatru na Facebooku, Gajda zmarł 3 października 2022 roku w wieku 77 lat

Poniedziałkowy poranek zaskoczył nas niezwykle smutną wiadomością. Odszedł nasz kolega, wieloletni członek zespołu aktorskiego Teatru Nowego - Mieczysław Antoni Gajda. Zagrał w wielu znanych spektaklach, m.in. w 'Pornografii', 'Porwaniu Sabinek', 'Balladynie', 'Mistrzu i Małgorzacie', czy 'Romansie z Czechowem' w 2007 roku. Składamy wyrazy współczucia całej rodzinie - można przeczytać.

Jak podaje portal film.interia.pl - Telewizja Polska nie zweryfikowała dokładnie, komu poświęca artykuł i pomyliła Mieczysława Antoniego Gajdę z innym aktorem o tym samym imieniu i nazwisku, który nie żyje od dłuższego czasu i umieściła jego zdjęcie w artykule. Błąd zauważyli internauci, którzy zdecydowali się skomentować post na Facebooku.

Właśnie wskrzesiliście nieżyjącego od 2017 aktora, po to żeby go uśmiercić - głosi jeden ze wpisów.

Mieczysław Gajda nie żyje. Kim był?

Mieczysław Antoni Gajda urodził się 19 września 1945 roku w Łodzi. W 1969 roku ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi i jeszcze w tym samym roku zadebiutował na deskach teatru. Przez lata był związany z wieloma placówkami - m.in. Teatrem Dramatycznym w Szczecinie, Teatrem Powszechnym w Łodzi, Teatrem Nowym w Łodzi czy Teatrem im. Żeromskiego w Kielcach.

Gajda pojawiał się również w filmach i serialach. Wśród tytułów z jego udziałem można wymienić: "Stawkę większą niż życie", "Dzień oczyszczenia", "20 lat później". Udzielał się też w projektach związanych z dubbingiem i śpiewem. 

loader

Niewiele wiadomo o życiu prywatnym aktora. Na ten moment nie ma informacji dotyczących pochówku Mieczysława Antoniego Gajdy.

Zobacz także: Mężczyzna, który śmiertelnie potrącił gwiazdę "Zaginionej dziewczyny" przyznał się do winy

RadioZET.pl/film.interia.pl