Zamknij

Mickey Rooney Jr. nie żyje. Dziecięcy gwiazdor Disneya miał 77 lat

19.07.2022 09:34

Zmarł Mickey Rooney Jr. - amerykański aktor będący synem gwiazdora Hollywood Mickey'ego Rooneya. Odszedł w wieku 77 lat. Co było przyczyną śmierci?

Mickey Rooney Jr.
fot. gofundme.com/print screen

16 lipca 2022 roku odszedł Mickey Rooney Jr., który był amerykańskim aktorem i synem gwiazdora Hollywood Mickey'ego Rooneya. Miał 77 lat. Zmarł dwa tygodnie po swoich urodzinach.

Mickey Rooney Jr. nie żyje

Jak podaje Deadline, informację o śmierci Rooneya podał aktor Paul Petersen, który zamieścił post na Facebooku.

Paul Petersen/Facebook/print screen
fot.

foto: Paul Petersen/Facebook/print screen

Dziś rano w Arizonie Mickey Rooney Jr. odszedł w pokoju. Przez ostatnie lata mieszkał i był pod opieką Chrissie Brown i jej rodziny. Po raz pierwszy spotkałem Mickey'ego - najstarszego z dziewięciorga dzieci jego słynnego ojca, kiedy on i Timmy w 1955 roku zostali zatrudnieni przez Disneya jako Myszkieterzy. Mickey Junior był wysoki i utalentowany. Potrafił śpiewać, tańczyć i grać… oraz wpadać w kłopoty. Nasza trójka została zwolniona za zachowanie, które nie przystoi Myszom!
Mickey Junior był uosobieniem "osoby szkodliwej". Dał z siebie wszystko, co mógł. Urodziłem się tego samego dnia co ojciec Mickey'ego, a "Mic" dał mi, niepytany o nią, najbardziej pożyteczną radę, jaką kiedykolwiek otrzymałem. Jednym z moich największych smutków, było to, że nie zrobił tego samego dla swojego syna. Mickey Rooney Juniorze. Spoczywaj w końcu w pokoju. Zadbamy o Twoją wolę.

Petersen udostępnił również link do zbiórki pieniędzy na portalu Gofundme, gdzie można wpłacać fundusze na organizację A Minor Attention, zajmującą się bronieniem praw dziecięcych gwiazd. Pieniądze przekazywane na ten cel mają być hołdem dla pamięci  Rooneya. Nie podano przyczyny śmierci aktora.

Mickey Rooney Jr. urodził się 3 lipca 1945 roku w Birmingham w stanie Alabama. Był pierwszym dzieckiem gwiazdora Hollywood Mickey'ego Rooneya oraz jego pierwszej żony - modelki i piosenkarki Betty Jane Rase. Poszedł w ślady ojca dość szybko, bo w 1953 roku zadebiutował przed kamerami w "The Johnny Carson Show". Dwa lata później wraz z bratem Timem Rooneyem został zatrudniony przez The Walt Disney Company w produkcji "Klub Myszki Miki", gdzie grał jednego z Myszkieterów. Przygoda z Disneyem trwała dwa lata.

Rooney powórcił przed kamery w roku 1964, występując w serialach i programach telewizyjnych: "I've Got a Secret", "That Regis Philbin Show" i "Shindig!". W kolejnych latach pojawiał się w "Where the Action Is", "The Merv Griffin Show", "Disneyland" i "Tonight Live with Steve Vizard". W 1966 roku zadebiutował na dużym ekranie w filmie "Hot Rods to Hell". W jego filmografii pojawiły się też "Beyond the Bermuda Triangle" (1975), "Róża z przybraniem" (1980) i "Songwriter" (1984), który był jego ostatnią produkcją.

Przez pewien czas w swoim życiu zmagał się z uzależnieniem od używek. Pokonał je, stając się nowo narodzonym Chrześcijaninem. Założył nawet własną posługę ewangelicką, którą prowadził w Hemet w Kalifornii. Przez pewien czas był mężem modelki "Playboya" Merci Montello. W 1986 roku ożenił się z Laurą Hollander. Byli małżeństwem do roku 2006, kiedy kobieta zmarła. Pozostawił swoją towarzyszkę Chrissie Brown.

loader

RadioZET.pl/Deadline/Facebook