Zamknij

Powstanie biografia Michaela Jacksona. Kto wcieli się w Króla Popu?

08.02.2022 14:11

Michael Jackson doczeka się filmu biograficznego ze scenariuszem Johna Logana znanego z "Gladiatora". Producentem został natomiast twórca "Bohemian Rhapsody". Kto wcieli się w słynnego muzyka?

Michael Jackson
fot. AFP/EAST NEWS

Michael Jackson to jeden z największych artystów muzyki rozrywkowej. Wielu fanów od dawna czeka na film o piosenkarzu. Pierwsze informacje na temat biografii Jacksona pojawiły się w 2019 roku, ale od tego czasu nastała cisza. Do teraz, bo okazuje się, że wytwórnia nad przedsięwzięciem pracuje Lionsgate.

"Michael": Powstaje biografia Michaela Jacksona

Zdaniem wielu fanów Król Popu od dawna zasługiwał na film biograficzny, szczególnie po śmierci 25 czerwca 2009 roku. Są jednak osoby, które uważają, że kilkukrotnie oskarżany o pedofilię muzyk nie powinien być gloryfikowany własną produkcją.

Jak podaje The Hollywood Reporter, przedstawiciele Lionsgate podjęli jednak decyzję, by powołać do życia film o kontrowersyjnym artyście. Produkcja ma nosić tytuł "Michael". Już wybrano scenarzystę, którym został John Logan odpowiedzialny za dwa oscarowe hity - "Aviator" i "Gladiator". Producentem biografii zajmie się natomiast Graham King, który ma na koncie film "Bohemian Rhapsody", opowiadający o innym kultowym muzyku - Freddiem Mercurym.

Wytwórnia Lionsgate wykupiła prawa do filmu, który będzie współprodukowany przez wykonawców majątku Michaela Jacksona oraz Johna Brancę i Johna McClaina, co z kolei umożliwi przedsięwzięciu dostęp do muzyki gwiazdora. Według zapowiedzi twórców "Michael" będzie dogłębnym portretem skomplikowanego człowieka, który został Królem Popu. Przeniesie na duży ekran najsłynniejsze występy Jacksona, pokaże świadomy wgląd w proces artystyczny i życie osobiste artysty.

Nadchodząca produkcja ma ukazywać całe życie muzyka - od początków Jacksona z The Jackson Five, przez jego drogę do popowej supergwiazdy i prawne zmagania zarówno z procesami cywilnymi, jak i karnymi, dotyczącymi rzekomego wykorzystywania seksualnie nieletnich, aż do śmierci w 2009 roku.

Szef Lionsgate - Joe Drake, wydał oficjalne oświadczenie w sprawie nadchodzącej biografii.

Jestem bardzo podekscytowany, że Lionsgate będzie częścią tego spektakularnego filmu, i szczęśliwy na myśl o współpracy z Grahamem, który odniósł sukces w opowiadaniu historii życia kultowych postaci, od "Bohemian Rhapsody" po "Aliego". Biorąc pod uwagę jego team z Johnem, jestem przekonany o sukcesie filmu.

Wygląda na to, że szykuje się naprawdę widowiskowe przedsięwzięcie pełne prawdziwych emocji.

"Michael": kto wcieli się w Michaela Jacksona?

Film jest na razie na bardzo wczesnym etapie prac. Nie napisano jeszcze scenariusza, więc ciężko mówić o ewentualnej obsadzie. Trudno też przewidzieć, kiedy "Michael" trafi na ekrany kin. Prawdopodobnie stanie się to najwcześniej za kilkanaście miesięcy. Fani Jacksona i biografii muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

loader

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter