Zamknij

Zagrała w "BrzydUli" i "Sweat": Kim jest Magdalena Koleśnik?

11.06.2021 10:48

Magdalena Koleśnik to 30-letnia aktorka z Białegostoku, która dała się poznać szerszej publiczności w serialu "BrzydUla", a krytyków zachwyciła w filmie "Sweat". Przybliżamy jej sylwetkę.

Magdalena Koleśnik
fot. Nacho Lopez/agefotostock/East News

Zagrała w "BrzydUli" i "Sweat": Kim jest Magdalena Koleśnik? Aktorka jest jedną z najbardziej intrygujących postaci współczesnego kina. 30-latka z Białegostoku jest przede wszystkim chwalona za rolę w filmie "Sweat", gdzie wciela się w influencerkę fitness. Poniżej przybliżamy sylwetkę Magdaleny Koleśnik.

Zobacz także: Sweat - gdzie obejrzeć film online i kiedy premiera w Polsce? [OBSADA, ZWIASTUN]

Magdalena Koleśnik zagrała w "BrzydUli" i "Sweat": Kim jest aktorka?

Magdalena Koleśnik urodziła się w 1990 roku w Białymstoku. I to właśnie w rodzinnym mieście stawiała pierwsze kroki w aktorstwie. Koleśnik zaczynała od gry w Teatrze Klaps, który działał przy Młodzieżowym Domu Kultury. Aktorka ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie. Obecnie jest związana z Teatrem Powszechnym w Warszawie, ale występowała też w Teatrze Ateneum, Teatrze Ochota i Teatrze Żydowskim.

Szersza publiczność kojarzy ją przede wszystkim z pracy na ekranie. Aktorka w 2014 roku pojawiła się w filmie "Miasto 44". Widzowie mogli ją też zobaczyć w "Singielce", "Komisarze Alexie" czy "W rytmie serca". Największą rozpoznawalność Magdalenie Koleśnik przyniosła roli Nadii w serialu "BrzydUla", który został wznowiony po latach.

Kamieniem milowym w karierze Magdaleny Koleśnik może się okazać film "Sweat". Aktorka wcieliła się w Sylwię Zając, popularną influencerkę i trenerkę. Za rolę została nagrodzona na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Na co dzień Magdalena Koleśnik jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Aktorka angażuje się w ważne, społeczne tematy. 

loader

Magdalena Koleśnik w filmie "Sweat": kiedy premiera?

Premiera filmu "Sweat" jest zaplanowana na 18 czerwca 2021 roku.

Zobacz także: Joanna Kulig zagra u boku Anne Hathaway w głośnej hollywoodzkiej produkcji "She Came To Me"

RadioZET.pl