Zamknij

"Madres paralelas": Penelope Cruz w teaserze nowego filmu Pedra Almodovara [WIDEO]

27.07.2021 16:50
"Madres paralelas": Penelope Cruz w teaserze nowego filmu Pedra Almodovara [WIDEO]
fot. Rex Features/East News

"Madres paralelas" to najnowsze dzieło uznanego hiszpańskiego reżysera i scenarzysty Pedra Almodóvara, które właśnie doczekało się pierwszego zwiastuna. O czym opowie film z Penélope Cruz w roli głównej?

Pedro Almodóvar to trzykrotnie nominowany do Oscara (jedną z nominacji, za "Porozmawiaj z nią", przekuł w statuetkę) filmowiec, który już wkrótce zaprezentuje światu swoje najnowsze dzieło zatytułowane "Madres paralelas" (ang. "Parallel Mothers"). Zanim to jednak nastąpi, możemy zapoznać się z pierwszym oficjalnym zwiastunem, który zdradza co nieco z fabuły.

ZOBACZ TAKŻE: Penelope Cruz kręci film z Antonio Banderasem w komedii "Official Competition" [TEASER]

"Madres paralelas": zwiastun nowego filmu Pedra Almodóvara

"Madres paralelas" to już siódmy owoc współpracy Almodóvara z jego muzą Penélope Cruz. Reżyser pracował nad projektem już od wielu lat, jednak dopiero lockdown spowodowany wybuchem pandemii koronawirusa pozwolił mu ukończyć scenariusz.

Produkcja poszerzy wcześniejsze wizerunki kobiecości serwowane przez twórcę "Wszystko o mojej matce" i "Volver", tym razem skupiając się na postaciach niedoskonałych matek. W trakcie seansu "Madres paralelas" poznamy losy dwóch kobiet - Janis i Any - które spotykają się w szpitalnej sali i tego samego dnia wydają na świat potomstwo. Łączy je fakt, iż obie są singielkami i przypadkowo zaszły w ciążę, różni zaś - podejście do zaistniałej sytuacji. Janis to kobieta w średnim wieku, która nie żałuje niczego i jest zachwycona faktem urodzenia dziecka. Ana jest zaś przerażoną i skruszoną nastolatką, którą Janis stara się wesprzeć. Relacja, którą nawiążą kobiety na zawsze odmieni ich życie.

"Madres paralelas": kiedy premiera?

W obsadzie, u boku Penélope Cruz (Janis), pojawią się również Aitana Sánchez Gijón, Israel Elejalde, Julieta Serrano, Rossy de Palma oraz debitująca Milena Smit w roli Any. Jak podaje serwis Collider, "Madres paralelas" otworzy tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji (1 września 2021), a do kin trafi 24 grudnia.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Collider.com