Zamknij

Gwiazda "50 twarzy Greya" wystąpi w nowym filmie Marvela. W kogo się wcieli?

04.02.2022 12:26

Dakota Johnson - gwiazda "Suspirii" i "50 twarzy Greya" wcieli się w tytułową rolę w filmie "Madame Web" - spin-offie "Spider-Mana" od Sony Pictures.

Dakota Johnson - kadr z teledysku Earned It
fot. Ferrari Press/East News

Uniwersum filmów Marvela od Sony Pictures coraz bardziej się rozwija. Zapowiedziany jakiś czas temu film "Madame Web" nabiera kształtów. Twórcy w końcu wybrali aktorkę, która wcieli się w główną bohaterkę. Będzie nią gwiazda "Suspirii" i "50 twarzy Greya" - Dakota Johnson.

"Madame Web": Dakota Johnson w głównej roli w nowym filmie Marvela

Sukces filmów Marvel Studios sprawił, że Sony Pitcures - wytwórnia posiadająca prawa do Spider-Mana i postaci z nim związanych, w 2018 roku zapoczątkowała własne uniwersum, które rozpoczął film "Venom". Produkcja doczekała się drugiej części, a już niebawem pojawi się kolejny tytuł rozgrywający się w tym samym filmowym świecie - "Morbius".

Sony ma jednak w planach kilka innych produkcji opartych na komiksach Marvela, które mają poszerzyć nowe uniwersum. Jednym jest kręcony już "Kraven the Hunter". Innym "Madame Web" - produkcja, w której w główniej roli wystąpi Dakota Johnson. Informację potwierdził portal The Hollywood Reporter.

Na temat samego filmu wiadomo niewiele. Trudno powiedzieć, czy gwiazda "50 twarzy Greya" wcieli się w oryginalną bohaterkę - Cassandrę Web stworzoną przez Denny'ego O'Neilla i Johna Romitę Jr., w 1980 roku na kartach komiksu "The Amazing Spider-Man" #210, czy może jej następczynię - Julię Carpenter. Pierwsza była starszą, jasnowidzącą mutantką, cierpiącą na chorobę nerwowo-mięśniową, przez którą musiała pozostawać podpięta pod system podtrzymywania życia. Pracowała jednak jako medium. Kiedy zmarła moce Madame Web trafiły Julii Carpenter - pajęczej superbohaterki znanej jako Arachne (a także druga Spider-Woman). Od tego momentu młodsza bohaterka zastępuje oryginalną postać. 

Z punktu widzenia wieku Johnson, twórcy filmu "Madame Web" postawią raczej na odsłonę Carpenter, ale nie wykluczone, że zapadnie również decyzja o połączeniu dwóch komiksowych postaci. Sony ogłosiło film w 2019 roku, ale do angażu Johnson nie pojawiły się żadne konkrety fabularne na jego temat. Reżyserką produkcji jest S.J. Clarkson. Za scenariusz odpowiadają Burk Sharpless i Matt Sazama.

"Madame Web": kiedy premiera filmu?

Produkcja na razie nie otrzymała daty premiery. Na debiut "Madame Web" poczekamy zapewne kilkanaście miesięcy. Na razie nie ogłoszono, nawet kiedy ruszą zdjęcia do nowego filmu Sony, ale skoro twórcy wybrali już odtwórczynię głównej bohaterki, istnieje szansa, że praca na planie rozpocznie się jeszcze w roku 2022. Kolejnym filmem z uniwersum "Spider-Mana" będzie "Kraven the Hunter", który według niepotwierdzonych informacji ma zadebiutować na początku roku 2023.

loader

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter