Zamknij

Louie Anderson nie żyje. Twórca "Ludwiczka" miał 68 lat

21.01.2022 20:30
Louie Anderson
fot. Mayer/FaceToFace/REPORTER

Louie Anderson nie żyje. Kilka dni temu pojawiła się informacja, że twórca serialu animowanego "Świat według Ludwiczka" trafił do szpitala. Był leczony na chłoniaka rozlanego z dużych komórek B, odmiany raka. Zmarł w wieku 68 lat.

Louie Anderson nie żyje. Kultowy aktor i komik zmarł w piątek, 21 stycznia w Las Vegas po walce z rakiem. Kilka dni temu twórca "Ludwiczka" trafił do szpitala. Był leczony z powodu chłoniaka rozlanego z dużych komórek B, odmiany raka. 

Zobacz też: Louie Anderson trafił do szpitala. W jakim stanie jest komik z serialu "Świat według Ludwiczka"?

Louie Anderson nie żyje. Twórca "Ludwiczka" miał 68 lat

Louie Anderson najbardziej znany był jako komik, a także twórca popularnej kreskówki "Świat według Ludwiczka". Oparta była ona na wspomnieniach z jego dzieciństwa. Komik zaangażowany był w jej produkcję, lecz jednocześnie pełnił w niej kilka ról. Był jednym z producentów, dubbingował kilka postaci, a także pełnił funkcję narratora. Choć najbardziej kojarzony był oczywiście ze "Światem według Ludwiczka", na swoim koncie miał również sporo innych komediowych ról.

Jedną z nich była kreacja u boku Eddie'go Murphy'ego w produkcji "Książę w Nowym Jorku", a także jego kontynuacji z ubiegłego roku. Na swoim koncie ma m.in. nagrodę Emmy za rolę drugoplanową w serialu komediowym "Baskets".

Przez trzy lata aktor był również gospodarzem teleturnieju "Family feud", amerykańskiego odpowiednika "Familiady". Louie Anderson napisał również cztery książki. 24 marca skończyłby 69 lat. Anderson w 2003 roku przeszedł dwie poważne operacje serca,.