Zamknij

Liza Minelli na gali Oscarów wyglądała na schorowaną. Za kulisami została skandalicznie potraktowana

Klaudia Bochenek
21.04.2022 14:48

Liza Minelli w marcu obchodziła swoje 76. urodziny. Gwiazda kina pojawiła się w towarzystwie Lady Gagi na 94. gali rozdania Oscarów. Wręczyły nagrodę dla „Najlepszego filmu”. Jednak stan zdrowia Lizy Minelli poważnie zaniepokoił fanów – na scenie pojawiła się na wózku. Teraz jej przyjaciel zdradza kulisy skandalu, który odegrał się za kulisami gali, a który dotyczył aktorki.

Liza Minelli
fot. ROBYN BECK/AFP/East News

Liza Minelli od pewnego czasu nie pojawiała się publicznie, więc jej obecność się na gali Oscarów wzbudziła ogromne emocje. Gwiazda „Bezpłodnej kukułki”, „Kabaretu” czy „Gliniarza do wynajęcia” wyglądała na bardzo schorowaną. Na pierwszy rzut oka trudno jej było odnaleźć się na scenie, a także odczytać kartkę z przemówieniem. Teraz przyjaciel aktorki zdradza, że do wszystkiego została zmuszona.

Zobacz także: Oscary 2022: Liza Minnelli pojawiła się na gali. Wygląda na bardzo chorą

Liza Minelli została zmuszona do udziału na gali Oscarów?

Michael Feinstein, pianista i przyjaciel Lizy Minelli, w rozmowie z radiem Sirius XM zdradził, co działo się za kulisami oscarowej gali. Aktorka miała zgodzić się na udział w wydarzeniu pod warunkiem, że zostanie usadzona w fotelu reżyserskim, ponieważ ma problemy z kręgosłupem. Chciała też, aby wszystko wyglądało jak najbardziej naturalnie, aby nie pojawiały się zmartwienia i domysły dotyczące jej stanu zdrowia.

Zaledwie kilka minut przed wejściem Lizy Minelli na scenę kierownik produkcji kompletnie zmienił wcześniejsze ustalenia. Aktorka była wręcz zmuszona zaprezentować się publiczności na wózku inwalidzkim.

- Nie, nie wyjadę na wózku przed zgromadzoną publicznością. Nie zrobię tego – miała mówić Liza Minelli.

Przyjaciel aktorki zdradza, że ostatecznie zgodziła się na pomysł produkcji. Była jednak wyraźnie zszokowana zachowaniem osób, które wyszły do niej z taką propozycją.

- Była wściekła. Akademia sprawiła, że wyglądała na schorowaną. Czy potrafisz sobie wyobrazić, jak to jest, być zmuszonym do pokazania się milionom ludzi w sposób, który ci nie odpowiada? To właśnie się jej przytrafiło – tłumaczył Michael Feinstein.

Media już od lat spekulują, co może dolegać Lizie Minelli. W 2002 roku zagraniczna prasa podawała, że aktorka zachorowała na wirusowe zapalenie opon mózgowych, przez co straciła możliwość chodu oraz mowy. Jednak w 2014 roku pojawiła się na gali Oscarów i wyglądała bardzo dobrze. W wywiadach bagatelizowała swoje problemy ze zdrowiem. Według aktorki najważniejsze są pozytywne emocje, a nie ubolewanie. Nie ma zamiaru zostać „ofiarą”.

Polskie gwiazdy
10 Zobacz galerię
fot. East NEWS