Zamknij
Listy do M.5 - kadr z filmu
  • LISTY DO M 5- TEASER (1)
  • LISTY DO M 5- TEASER (4)
  • LISTY DO M 5- TEASER (5)
  • 6 Zobacz
fot. materiały prasowe Kino Świat

„Listy do M. 5“ to już piąta odsłona polskiej serii świątecznej, która cieszy się niegasnącą popularnością w naszym kraju. Do sieci trafiła właśnie serial plakatów, zapowiadających głośną premierę. Co już wiemy o nowej odsłonie przygód znanych i lubianych bohaterów? Sprawdziliśmy.

„Listy do M. 5” to kolejna odsłona słynnego cyklu, zapoczątkowanego przez Mitję Okorna w 2011 roku. Historia grupy bohaterów, którzy oddają się przedświątecznemu szaleństwu, tak zawojowała umysłami odbiorców, że wszystkie kolejne części cieszyły się niemałym sukcesem. Nawet, gdy część 4., z powodu pandemii koronawirusa, nie mogła trafić do kin, okazała się jednym z najchętniej oglądanych filmów na platformie Player.pl, gdzie ostatecznie została wyświetlana premierowo.

„Listy do M. 5” stanowią więc kontynuację losów znanych i lubianych bohaterów, choć twórcy i tym razem przygotowali dla widzów kilka niespodzianek.

„Listy do M. 5” – o czym opowie film? 

Jak czytamy w informacji prasowej podesłanej przez dystrybutora, firmę Kino Świat, w piątek odsłonie cyklu zobaczymy jak Karina i Sczepan zaplątani są w skomplikowaną batalię o spadek. Ich utarczki z innymi członkami familii pokażą prawdziwe barwy każdego z nich i unaocznią, skąd wzięło się powiedzenie, że „z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach”.

Mel stanie się sensacją medialną wbrew swojej woli i będzie musiał poradzić sobie z nagłym przypływem popularności. Wojciech przypadkiem pozna zaś „sympatycznego wigilijnego oszusta” i dzięki niemu poczuje się nieco mniej samotny w ten świąteczny czas.

Piąta odsłona cyklu skupi się także na nowych bohaterach i zaskakujących historiach, a jak zapowiadają twórcy, po raz kolejny opowiedzą o uniwersalnych wartościach takich jak: miłość, bliskość i życzliwość, i przypomną, dlaczego są one tak ważne. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Reżyser piątej odsłony cyklu Łukasz Jaworski, w następujących słowach opowiada o „Listach do M.5”:

„Listy do M. to nie tylko kinowy hit o uznanej marce. To swoista bajka o ludziach - świąteczna ale prawdziwa. Do jej realizacji podszedłem z radością i dużym entuzjazmem”.

„Listy do M. 5” – twórcy i obsada

Scenariusz do nowej odsłony cyklu powstał pod okiem Marcina Baczyńskiego i Mariusza Kuczewskiego. Za kamerą stanął reżyser Łukasz Jaworski, a na ekranie zobaczymy takich aktorów i aktorki jak:  Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Wojciech Malajkat, Janusz Chabior, Jan Peszek, Aleksandra Popławska, Maria Dębska, Mateusz Banasiuk, Marianna Zydek, Bartłomiej Kotschedoff.

loader

„Listy do M. 5”  - kiedy premiera?

Premiera filmu przewidziana jest na piątek 4 listopada.

Czytaj także: „Wednesday“: pierwszy pełnoprawny zwiastun nowego serialu Tima Burtona dla Netflixa [WIDEO]

RadioZET.pl/informacja prasowa Kino Świat 

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.

„Listy do M. 5” – seria świątecznych plakatów filmu

Wraz z informacjami o filmie, Kino Świat zaprezentowało też serię nowych plakatów, zwiastujących zbliżającą się produkcję. Fotografie z podobiznami aktorów prezentują się następująco: