Zamknij

„Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera“: Snyder Cut na nowym zwiastunie. Kiedy premiera?

15.02.2021 11:17

„Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera“ to nowa wersja filmu z 2017 roku i spełnienie marzeń fanów, którzy od lat domagali się wypuszczenia tego projektu. Poznaliśmy datę premiery. Pojawił się też najnowszy zwiastun z zaskakującym udziałem Jokera w wykonaniu Jareda Leto. Co jeszcze wiemy o filmie?

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera - zdjęcie promocyjne
fot. materiały prasowe HBO

„Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” to sławny „Snyder Cut”, którego przez lata domagali się Internauci. To nowa wersja filmu „Liga Sprawiedliwości”, bliższa oryginalnej wizji pomysłodawcy i reżysera Zacka Snydera. Film z 2017 został bowiem ukończony w post-produkcji przez Jossa Whedona, reżysera dwóch części „Avengers”, po tym jak Snyder musiał zrezygnować z projektu z powodu rodzinnej tragedii. Wytwórni Warner Bros. bardzo zależało jednak na zachowaniu oryginalnej daty premiery, zdecydowano się więc zatrudnić Whedona, aby ten dokończył film.

Obraz, który pojawił się w kinach w listopadzie 2017 roku, był więc miksem wizji artystycznych obu twórców, z silną ingerencją wytwórni, przez co finalnie mocno zawiódł widzów i krytyków.

Z tego powodu niedługo po premierze fani zaczęli domagać się, aby Warner Bros. wypuścił tzw. „Snyder Cut”, czyli wersję filmu nadzorowaną przez Snydera, wedle jego oryginalnego pomysłu. Przez lata Snyder Cut było jedynie internetową legendą – petycją niezadowolonych fanów. Aż do sprawy włączył się sam Snyder, który zaczął promować pomysł w swoich social mediach. Finalnie wytwórnia Warner Bros. ugięła się pod naciskami i w połowie 2020 roku zdecydowała, że „Snyder Cut” wyjdzie na ich nowej platformie streamingowej HBO Max.

Zobacz także

„Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” – czy różni się od oryginalnej wersji?

„Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” to niemal zupełnie nowy film. Tak przynajmniej hucznie głoszą wszystkie materiały promocyjne obrazu. Po pierwsze – nowa wersja ma trwać aż 4 godziny. Przez moment produkcja zapowiadana była jako miniserial, ale niedawno Snyder zdradził, że ma to być pełnometrażowa produkcja. Po drugie – reżyser dostał pieniądze na dokrętki materiału, więc w filmie mamy dostać wiele nowych scen. Po trzecie – jak pokazują najnowsze materiały promocyjne oraz poniższy zwiastun – w filmie zobaczymy Jareda Leto jako Jokera. Aktor wrócił do roli z „Legionu Samobójców”, choć jego wygląd dość znacząco różni się od wizerunku przedstawianego w tamtym obrazie.

„Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” – zwiastun

W sieci zadebiutował nowy zwiastun widowiska, zapowiadający wiele nowych scen. W materiale pojawia się nawet Joker w wersji Jareda Leto, który wypowiada zdanie: „Żyjemy w społeczeństwie”. To zdanie, które zrobiło ogromną karierę w Internecie, gdzie użytkownicy korzystali z niego, by opowiadać o swoim niezadowoleniu z filmu „Joker” Todda Phillipsa i jego słabo nakreślonym socjologicznym profilu z ostatniej części filmu.

Zobacz także

Materiał prezentuje się następująco: 

loader

„Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera“ – kiedy premiera? 

Amerykańska premiera nowej wersji filmu ma odbyć się na platformie HBO Max. W Polsce produkcja trafi bezpośrednio do serwisu HBO GO już 18 marca.

Czytaj także: Co Polacy najchętniej oglądają obecnie na Netflixie? Niemałe zaskoczenie [TOP 10]

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.