Zamknij

Lea Seydoux w „Diunie 2”. Powiększa się obsada widowiska Denisa Villeneuve’a

22.06.2022 15:12
Diuna - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Warner Bros.

Francuska aktorka Lea Seydoux może dołączyć do obsady filmu „Diuna 2”, kontynuacji jednego z największych hitów 2021 roku. W kogo wcieli się aktorka? I kogo jeszcze zobaczymy na ekranie?

„Diuna” okazała się jednym z największych hitów 2021 roku. Film Denisa Villeneuve’a, będący adaptacją powieści Franka Herberta, zyskał przychylność widzów i krytyków, którzy chwalili wizję reżyserską twórcy oraz odtwórców głównych ról. W naszej recenzji pisaliśmy, że: 

„Rozmach realizacyjny „Diuny” sprawia, że jest to kinofilski sen każdego kinomana. Film został stworzony na wielki ekran i jak najlepszy zestaw głośników, co widać i czuć w każdej jego sekwencji. Monumentalizm pewnych rozwiązań wizualnych oraz podniosła muzyka Hansa Zimmera sprawiają, że „Diuna” to przepyszna uczta dla oka i ucha. Każdy element jest tu dopieszczony i wycyzelowany, dzięki czemu mamy poczucie, że został stworzony przez ludzi, którzy doskonale rozumieją materię wyjściową i chcą jak najlepiej oddać ją na ekranie".

 Film stanowił jednak jedynie adaptację połowy pierwszego tomu powieści. Teraz przyszedł czas na część 2. Jak podaje portal Deadline, do obsady może dołączyć francuska aktorka Lea Seydoux. W kogo się wcieli? 

Lea Seydoux w obsadzie „Diuny 2" 

Lea Seydoux jest najlepiej znana z roli Madelaine Swan z filmów o przygodach Jamesa Bonda z udziałem Daniela Craiga. Francuska aktorka wystąpiła także w nagrodzonym Złotą Palmą w Cannes dramacie „Życie Adeli”, czy „Grand Budapest Hotel”, „Lobster” i „To tylko koniec świata”. W tym roku pojawiła się także u boku Kristen Stewart w dramacie „Crimes of the Future”. Wedle doniesień Deadline, ma teraz szansę zagrać u boku Timotheego Chalameta i Zendayi w drugiej odsłonie „Diuny”. Miałaby się wcielić w postać Lady Margot Fenring, jedną z członkiń zakonu Bene Gesserit, której pojedyncze przedstawicielki poznaliśmy w części 1.

„Diuna 2” – kto jeszcze znalazł się w obsadzie?

Obsada „Diuny 2” coraz szybciej się powiększa. Oprócz Lei Seydoux, na ekranie będziemy mogli oglądać takich aktorów i aktorki jak: Florence Pugh (księżniczka Irulana), Austin Butler (Feyd-Rauth) a także Christopher Walken. Oczywiście w nowej odsłonie powrócą też znani z pierwszej części aktorzy, jak: Timothee Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson czy Josh Brolin.

Rezyserem i wspolscenarzysta pozostaje Denis Villeneuve. Scenariusz powstał także pod okiem Jona Spaihtsa. Zdjęcia do filmu mają ruszyć już latem tego roku.

„Diuna 2” – kiedy premiera?

Premiera nowej części filmu zaplanowana jest na 23 października 2023 roku. Już teraz wiadomo, że film pojawi się najpierw ekskluzywnie w kinach, a dopiero później, po 45 dniach, na platformie HBO Max. Jak podają dziennikarze portalu NaEkranie.pl był to warunek postawiony przez Villeneuve’a, nie podlegający negocjacjom. Pierwsza część pojawiła się bowiem równolegle w kinach i na streamingu, a choć nie wpłynęło to znacząco na popularność dzieła, było lekką kością niezgody między twórcą a wytwórnią. Tym razem postanowiono więc pójść reżyserowi na rękę.

RadioZET.pl/NaEkranie.pl/Deadline

Najlepsze seriale na HBO Max 2022 rok
9 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe HBO Max