Zamknij

"Last Night in Soho": Edgar Wright wykorzystał pomysł Quentina Tarantino w swoim nowym filmie

17.09.2021 13:22

"Last Night in Soho" to najnowszy film Edgara Wrighta, w którym znajdziemy podziękowania dla Quentina Tarantino. Za co? Reżyser zdradził, że podkradł koledze po fachu jeden z jego pomysłów.

"Last Night in Soho" Quentin Tarantino
fot. "Last Night in Soho"/materiały prasowe Focus Features

"Last Night in Soho" zmierza do kin. Do sieci trafił właśnie najnowszy plakat produkcji Edgara Wrighta, tymczasem sam twórca zdradził, że autorem jednego z kluczowych elementów filmu jest Quentin Tarantino.

Last Night in Soho: Jak Quentin Tarantino zainspirował twórcę filmu?

W rozmowie z Total Film Magazine Edgar Wright wyjawił, że tytuł jego nowego filmu podsunął mu Quentin Tarantino. Pochodzi on od piosenki zespołu Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick & Tich. Wright po raz pierwszy o "Last Night in Soho" miał usłyszeć z ust kolegi po fachu, który wykorzystał go w filmie "Death Proof". Podczas rozmowy na temat utworu z 1968 roku Tarantino miał powiedzieć, że jest to "najlepsza muzyka tytułowa do filmu, który nigdy nie powstał".

Wright opowiedział w wywiadzie, że słowa kolegi tak bardzo utkwiły mu w głowie, że nie potrafił przed tym uciec. W końcu postanowił nazwać tak swój najnowszy film i dopiero po fakcie poinformować o tym reżysera "Pulp Fiction". Jak wspomina:

- Powiedziałem: "Hej, słyszałeś jak nazywa się mój najnowszy film?", a on na to: "Tak, czytałem". Zapytałem go, czy nie jest na mnie zły, a on odpowiedział mi - "Wiesz co? Tylko Ty mogłeś zrobić ten film."

Reżyser "Last Night in Soho" dodał, że w związku z wykorzystaniem pomysłu Quentina Tarantino, postanowił podziękować mu w napisach końcowych. Wtedy dowiedział się, że tak naprawdę wcale nie ukradł pomysłu przyjacielowi, gdyż on także nie wymyślił stwierdzenia na temat "Last Night in Soho". "Najlepszą piosenką do napisów końcowych filmu, który nigdy nie powstał" miała go nazwać reżyserka Allison Anders. 

- Więc jeśli umieszczasz mnie w napisach, musisz umieścić również ją - skomentował temat Quentin Tarantino.

Cała historia okazała się mieć bardzo przyjemny finał. Kiedy Edgar Wright napisał do Anders z informacją, jaki wpływ wywarło na nim wypowiedziane przez nią kiedyś zdanie, w odpowiedzi otrzymał od niej winyl z singlem "Last Night in Soho", który teraz trzyma w honorowym miejscu w swoim domu.

- Tak więc na liście podziękowań, która zaczyna się od A, a kończy na T - Allison Anders i Quentin Tarantino widnieją teraz jako pierwsza i ostatnia osoba - dodał Wright w wywiadzie dla Total Film Magazine.

loader

"Last Night in Soho" - Kiedy premiera?

Film Edgara Wrighta to opowieść o młodej projektantce mody, która w tajemniczy sposób cofa się do uwielbianych przez nią lat 60. XX wieku, gdzie spotyka swoją idolkę. Biorąc pod uwagę czas akcji filmu i datę wydania tytułowej piosenki - "Last Night in Soho" faktycznie wydaje się wyborem idealnym.

Edgar Wright napisał scenariusz swojego nowego filmu wraz z Krysty Wilson-Cairns. W rolach głównych występują Thomasin McKenzie ("Jojo Rabbit"), Anya Taylor-Joy ("Gambit królowej") i Matt Smith ("The Crown"). Premiera "Last Night in Soho" została zaplanowana na 29 października 2021 roku.

RadioZET.pl/Collider