Zamknij

„Kurier Francuski” Wesa Andersona z nową datą premiery w Polsce. Kiedy zobaczymy film w kinach?

13.09.2021 11:54
Kurier Francuski - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Cannes Film Festival

„Kurier Francuski” to najnowszy film Wesa Andersona, którego światowa premiera odbyła się podczas festiwalu w Cannes. Teraz wiemy, kiedy dokładnie film zawita w polskich kinach.

„Kurier Francuski” czy w zasadzie „Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun” jak brzmi pełny tytuł najnowszego filmu Wesa Andersona to produkcja w gwiazdorskiej obsadzie, która zadebiutowała podczas tegorocznego festiwalu w Cannes, zyskując przychylność widzów i krytyków. Film skupia się na serii historii, omówionych w finałowym numerze tytułowego magazynu, a anegdotyczna formuła opowieści przywodzi na myśl „Grand Budapest Hotel” z jej mieszanką historii o różnych pracownikach hotelu.

„Kurier Francuski” – zwiastun

Film reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Kurier Francuski” – twórcy i obsada

Scenarzystą i reżyserem filmu jest Wes Anderson. Twórca „Wyspy psów”, „Grand Budapest Hotel” czy „Genialny Klan" po raz kolejny zebrał imponującą obsadę. W jego najnowszym filmie występują tacy aktorzy i aktorki jak: Bill Murray, Tilda Swinton, Timothee Chalamet, Lea Seydoux, Adrien Brody, Owen Wilson, Frances McDormand, Benicio del Toro, Jeffrey Wright czy Elisabeth Moss.

„Kurier Francuski” – kiedy premiera?

Disney Polska potwierdził właśnie, że film trafi do polskich kin już 19 listopada.

Czytaj także: "Zdarzenie": Przerażający film o aborcji ze Złotym Lwem w Wenecji. Czy trafi do polskich kin?

RadioZET.pl/materiały prasowe Disney Polska