Zamknij

TOP 4 filmy o księżnej Dianie. Te tytuły warto zobaczyć [LISTA]

13.11.2020
Aktualizacja: 13.11.2020 15:40

Księżna Diana jest jedną z najważniejszych postaci w historii brytyjskiej monarchii. Jej postać i życiorys od lat fascynują filmowców. Na temat życia Lady Di powstało wiele filmów. Wybraliśmy TOP 4, które warto zobaczyć.

Księżna Diana
fot. East News/ SIPA Press

TOP 4 filmy o księżnej Dianie. Te tytuły warto zobaczyć. Księżna Diana jest jedną z najważniejszych postaci w historii brytyjskiej monarchii. Jej życiorys od lat fascynuje filmowców. Na temat Lady Di powstało wiele produkcji. Wybraliśmy TOP 4, które warto zobaczyć.

Zobacz także: TOP 9 najlepszych filmów z Charlize Theron. Te tytuły trzeba znać 

TOP 4 filmy o księżnej Dianie. Te tytuły warto zobaczyć

Księżna Diana była ulubienicą Brytyjczyków. Przez lata wiodła nieszczęśliwe życie u boku księcia Karola. Prasa rozpisywała się na temat jej życia prywatnego, romansów i porażek. Żyła pod ogromną presją, nie radziła sobie z problemami i do tego cierpiała na bulimię. Mimo to jej postać kojarzy się z dobrem, troską i ciepłem. Na przestrzeni lat powstało wiele filmów dedykowanych Dianie Spencer. Mówi się o tym, że krąży nad nimi klątwa, bo żaden  nich nie przypadł do gustu krytykom. Niedługo pojawi się nowa produkcja z Kristen Stewart w roli głównej.

Przed premierą warto jednak obejrzeć wcześniejsze filmy, by przybliżyć sobie życiorys księżnej Diany i zrozumieć jej fenomen. Wybraliśmy TOP 4 filmy o księżnej Dianie, które warto zobaczyć.

Królowa (2006), reż. Stephen Frears

„Królowa” to przejmujący film z Helen Mirren w roli królowej Elżbiety II. Nie jest to bezpośrednia opowieść o księżnej Dianie, ale jej postać odgrywa w fabule dużą rolę. W filmie brytyjska królowa Elżbieta II i premier Tony Blair, próbują poradzić sobie z konsekwencjami wstrząsającej śmierci księżnej Diany. Warto wspomnieć, że Helen Mirren została nagrodzona Oscarem za tę rolę.

Zobacz zwiastun filmu „Królowa”:

Diana (2013), reż. Oliver Hirschbiegel

To chyba najbardziej rozpoznawalny film o życiu księżnej Diany. Wcieliła się w nią Naomi Watts. Produkcja przedstawia ostatnie dwa lata życia księżnej. Wdaje się ona w romans z chirurgiem Khanem.

Zobacz zwiastun filmu „Diana”:

Diana: ostatnie dni księżniczki (2007), reż. Richard Dale

To mniej popularna produkcja o księżnej Dianie, wyprodukowana przez BBC. Fabuła skupia się na sierpniu 1997 roku. W tamtym momencie media rozpisywały się o kolejnym romansie księżnej, która była już po rozwodzie z Karolem. Paparazzi nie odstępują jej na krok, podczas gdy ona szuka wolności.

Księżna Diana. Własnymi słowami (2017), reż. Tom Jennings / David Tillman

To film dokumentalny, który jest dostępny do obejrzenia na Netflixie. Wykorzystano w nim archiwalne zdjęcia i prywatne nagrania, dzięki czemu z innej perspektywy ukazuje życie uwielbianej przez świat księżnej.

Zobacz także: TOP 5 najlepszych filmów z Julią Roberts. Te tytuły warto zobaczyć [LISTA] 

RadioZET.pl

loader

Posłuchaj podcastu