Zamknij

"Krzyk 6" bez gwiazdy serii. Dlaczego w filmie zabraknie Neve Campbell?

08.06.2022 12:51

Według najnowszych informacji w filmie "Krzyk 6" zabraknie gwiazdy kultowej serii - Neve Campbell. Dlaczego aktorki zabraknie w kontynuacji serii horrorów?

Krzyk - Neve Campbell - kadr z filmu
fot. Dimension Films/Collection Christophel/East News

Neve Campbell nie wystąpi w 6. odsłonie horroru pod tytułem "Krzyk". Z jakiego powodu w nadchodzącym filmie nie zobaczymy Sidney Prescott?

"Krzyk 6": Neve Campbell nie wystąpi w kontynuacji horroru

Fani "Krzyku" doskonale wiedzą, że stałymi elementami serii od samego początku jest charakterystyczny zamaskowany zabójca, gatunkowa autoironia oraz główni bohaterowie, w których wcielili się Neve Campbell, Courteney Cox i David Arquette. 

Okazuje się jednak, że w najnowszej części serii zabraknie na ekranie Neve Campbell od 1996 roku grającej protagonistkę "Krzyku" - Sidney Prescott. Jak podaje Collider, aktorka osobiście zapowiedziała, że nie pojawi się w horrorze.

Niestety nie zagram w kolejnym "Krzyku". Jako kobieta musiałam bardzo ciężko pracować w swojej karierze, aby uzyskać swoją wartość, zwłaszcza jeśli chodzi o "Krzyk". Czułam, że przedstawiona mi oferta nie była równa wartości, jaką wniosłam do serii. To była bardzo trudna decyzja do podjęcia. Do wszystkich fanów "Krzyku", kocham was. Zawsze niesamowicie mnie wspieraliście. Jestem wam na zawsze wdzięczna za to, co ta seria dała mi przez ostatnie 25 lat.

Wygląda więc na to, że Campbell nie zdecydowała się zagrać w kontynuacji horroru prawdopodobnie z powodu zbyt niskiej stawki zaoferowanej przez producentów. To spory cios dla fanów i samej serii, której aktorka była twarzą od ponad 25 lat. Nie zdradzono większej ilości szczegółów na temat odejścia Campbell z serii "Krzyk". Możliwe, że jej decyzja znacząco wpłynie na produkcję filmu.

Jeśli twórcy zakładali, że Sidney Prescott powróci w "Krzyku 6", będą musieli nanieść poprawki w scenariuszu. Sprawę komplikuje fakt, że do premiery filmu zostało tylko kilka miesięcy, a prace na planie już trwają. Jak nieobecność gwiazdy wpłynie na recepcję nowej części horroru przez fanów? Z odpowiedzią na to pytanie trzeba wstrzymać się do premiery.

"Krzyk 6": kiedy premiera?

Produkcja reżyserowana przez Matta Bettinelliego-Olpina i Tylera Gilletta ma opowiadać o czwórce ocalałych z masakry w miasteczku Woodsboro. Film będzie więc świeżym startem całej serii. W rolach głównych wystąpią Melissa Barrera, Jasmin Savoy Brown, Mason Gooding, Jenna Ortega oraz Courteney Cox. "Krzyk 6" trafi do kin już 31 marca 2023 roku, czyli trochę ponad rok od premiery poprzedniej części.

loader

RadioZET.pl/Collider