Zamknij
Elżbieta II
  • Penelope Wilton - "BFG: Bardzo Fajny Gigant" (2016)
  • Helen Mirren - "Królowa" (2006)
  • Fox/materiały prasowe
  • 10 Zobacz
fot. Manuel Cedron/agefotostock/East News

Śmierć królowej Elżbiety II wstrząsnęła tysiącami osób na świecie. Władczyni była wielokrotnie bohaterką filmów i seriali. Oto 10 najlepszych kreacji królowej.

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku. Wydarzenie wywołało reakcję całego świata. I chociaż kult, który narósł wokół rodziny królewskiej poza Wielką Brytanią, może wydać się niezrozumiały, władczyni była ikoną popkultury przez wiele lat.

Top 10 filmów i seriali o Elżbiecie II

Brytyjska rodzina królewska dawno temu wyszła poza swego rodzaju wyspiarski folklor i stała się stałym elementem kultury świata Zachodu. Stojąca na jej czele królowa pojawiała się we wszystkich dziedzinach sztuki - od street artu Banksy'ego, po prowokacyjne piosenki Sex Pistols. Nie inaczej było jeśli chodzi o filmy i seriale, gdzie Elżbieta II pojawiała się w rozmaitym charakterze.

Oczywiście pierwszym tytułem, który przychodzi na myśl w kontekście zmarłej królowej, jest hit platformy Netflix pod tytułem "The Crown", w którym w postać wcielały się trzy różne aktorki. To jednak nie wszystkie tytuły, w których pojawiła się władczyni. Pozostałe produkcje na powyższej liście może nie są tak znane jak fabularyzowana historia rodu Elżbiety II, ale również warte uwagi.

loader

RadioZET.pl