Zamknij

"Król Lew": znamy gwiazdy prequela filmu Disneya. Kto zagra młodego Mufasę?

27.08.2021 06:58

Disney pracuje nad kolejną częścią animacji "Król Lew". Nadchodzący film skupi się na młodości Mufasy. Kto wcieli się w potężnego władcę Lwiej Skały?

Król Lew - kadr z filmu Disneya
fot. LILO/SIPA/SIPA/East News

Powstaje kontynuacja remake'u "Króla Lwa". Twórcy ogłosili pierwsze gwiazdy, które użyczą głosu głównym bohaterom animacji. W obsadzie usłyszymy między innymi aktora znanego "Old" - najnowszej produkcji M. Nighta Shyamalana, który wcieli się w młodszą wersję Mufasy.

Prequel "Króla Lwa": Aaron Pierre jako młody Mufasa

Oryginalny film animowany z 1994 roku odniósł ogromny sukces. Kiedy wytwórnia Disneya zaczęła powoływać do życia aktorskie wersje swoich najsłynniejszych animacji, remake "Króla Lwa" był kwestią czasu. Gdy produkcja powstała, nie zawiodła twórców rekordowym wynikiem finansowym. Nic więc dziwnego, że zdecydowano się na stworzenie kontynuacji.

O tym, że powstaje kolejna część "aktorskiej" opowieści o mieszkańcach Lwiej Skały wiadomo od dawna. Reżyserem produkcji został Barry Jenkins - filmowiec, który stworzył oscarowy dramat "Moonlight". Jak podaje Deadline, twórcy ogłosili, którzy aktorzy wcielą się w głównych bohaterów. Nadchodzący "Król Lew" będzie prequelem, więc widzowie będą mieli okazję poznać przeszłość ojca Simby, w którego wcieli się Aaron Pierre.

Aaron Pierre
fot.

foto: JRP / WENN/agefotostock/East News

Aktor zasłynął swoją rolą w serialu Amazon Prime Video pod tytułem "The Underground Railroad". W obsadzie pojawi się również znany z dramatu "Waves" i romansu "Na topie" Kelvin Harrison Jr., który wcieli się Skazę - złego brata Mufasy.

Kelvin Harrison Jr.
fot.

foto: ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Niezatytułowany prequel "Króla Lwa" nie tylko poszerzy dobrze znaną mitologię świata przedstawionego, ale również opowie o genezie Mufasy. Poznamy też źródło animozji pomiędzy ojcem Simby, a jego wujem.

"Król Lew" - kiedy premiera prequelu?

W nadchodzącym filmie ponownie zostanie wykorzystana technologia animacji komputerowej, która w fotorealistyczny sposób powołuje do życia zwierzęta. Scenarzystą produkcji po raz kolejny został Jeff Nathanson. Do serii powróci również Hans Zimmer odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową. Producentami nowego "Króla Lwa" zostali Adele Romanski i Mark Ceryak. Na razie nie zdradzono daty premiery prequelu "Króla Lwa".

loader

RadioZET.pl/Deadline