Zamknij

Małgorzata Kożuchowska nominowana do antynagród filmowych Węże 2022. Jest komentarz aktorki

Anna Skalik
25.03.2022 15:10

Małgorzata Kożuchowska została nominowana do antynagród filmowych Węże 2022. Choć jest to dla niej pierwsza taka nominacja, to jednak aż podwójna. Gwiazda już skomentowała ten zaszczyt.

Małgorzata Kożuchowska
fot. Instagram/Małgorzata Kożuchowska/screen

Ogłoszono nominacje do tegorocznych antynagród filmowych Węże 2022. Jest to "nagroda" przyznawane od 2012 roku przez Popkulturową Akademię Wszystkiego, w skład której wchodzą krytycy filmowi, dziennikarze oraz inne osoby związane z kulturą i sztuką. Wyróżnienia te traktowane są raczej z przymrużeniem oka, a celem ich przyznawania jest zwrócenie uwagi na słabą kondycję polskiej branży filmowej.

W środę 23 marca na Facebooku Akademii ogłoszono nominowanych do tegorocznej edycji Węży. Zdecydowanym faworytem w liczbie nominacji jest Patryk Vega, którego "Pitbull" (nominowany "za skrzyżowanie uwspółcześnionej ekranizacji biblijnej Księgi Wyjścia z reklamą cinkciarz.pl") dostał aż siedem z jedenastu nominacji. Innym "walczącym" o nagrodę jest m.in. "Ściema po polsku" Mariusza Pujszy, doceniona "za kwintesencję taniego złego kina".

Zobacz także: Dominika Tajner znów jest zakochana? "To osoba ze świata sportu"

Małgorzata Kożuchowska dwukrotnie nominowana do Węży 2022

Tego typu nagrody nie mogłyby funkcjonować bez kategorii dla najgorszej aktorki oraz aktora. Uwagę zwracają przede wszystkim nominacja za rolę żeńską dla Borysa Szyca, a także aż podwójna nominacja dla Małgorzaty Kożuchowskiej jako najgorszej aktorki (nominacja za "To musi być miłość" i "Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie"). Aktorka nie kryje zaskoczenia tym faktem i w wypowiedzi przyznała, że trzyma kciuki za to, by Węża nie zdobyć.

Zadzwonił do mnie Tomek Karolak i przekazał informację, że on i ja jesteśmy nominowani do Węży. Jest to moja pierwsza nominacja w tym plebiscycie. Bardzo dziękuję tajemniczej kapitule za wyróżnienie. Przyznaję, że nie będę jakoś szczególnie trzymała kciuków i was też nie namawiam, żebyście na mnie głosowali, ponieważ wolałabym jednak nie mieć węża w kieszeni - powiedziała.

Inni nominowani to: Ada Chlebicka, Julia Wieniawa, Przemysław Bluszcz, Tomasz Karolak,  Bartłomiej Kotschedoff, Józef Pawłowski, Andrzej Grabowski, Bartłomiej Topa oraz Ksawery Szlenkier.

Wyłonienie laureatów Węży 2022 odbędzie się 13 kwietnia w warszawskim teatrze IMKA. Czekamy z niecierpliwością.