Zamknij

"Koszmar z ulicy Wiązów": Robert Englund jako Freddy Krueger w nowej wersji kultowego horroru?

22.06.2022 14:03
Freddy kontra Jason - Robert Englund - kadr z filmu
fot. New Line Cinema/Courtesy Everett Collection/East News

Czy "Koszmar z ulicy Wiązów" doczeka się nowej wersji? Czy wystąpi w niej gwiazdor serii Robert Englund? Wiele na to wskazuje.

"Koszmar z ulicy Wiązów" to kultowa seria slasherów. Fani zastanawiają się, czy produkcja doczeka się kontynuacji. Jason Blum - szef wytwórni Blumhouse Productions, postanowił skomentować ten temat, nawiązując do pytania o ewentualny powrót Roberta Englunda, który wcielał się we Freddy'ego Kruegera.

"Koszmar z ulicy Wiązów": nowa wersja horroru z Robertem Englundem?

W ostatnich latach twórcy filmowi sięgnęli po dobrze znane serie horrorów z podgatunku slashera i postanowili tchnąć w nie nowe życie, powołując do istnienia kontynuacje po latach. Mowa o takich produkcjach jak "Halloween", "Candyman", czy "Krzyk". Tytuły odniosły sukces, więc fani "Koszmaru z ulicy Wiązów" zastanawiają się, czy ich ulubiona seria również nie powinna doczekać się powrotu.

Ten temat został poruszony w wywiadzie Screen Rant z Jasonem Blumem z Blumhouse Productions - wytwórni która odpowiada za nowe "Halloween". Mimo że Englund kilkukrotnie wyznał, iż przygoda z Freddym Kruegerem jest raczej zamkniętym rozdziałem, filmowiec uważa, że nic nie stoi na przeszkodzie, by aktor znowu przywdział ikoniczny kostium demona pojawiającego się w snach nastolatków.

Mógłbym sprawić, żeby wrócił. Mogę nakłonić do powrotu każdego. No wiesz, Ellen Burstyn miała 87 lat. Nakłoniłem ją do powrotu w [nadchodzącej kontynuacji] "Egzorcysty".

Stwierdził też, że 75-letni Englund jest jeszcze młody. Czy to oznacza, że Blumhouse, które ma na swoim koncie takie horrory, jak "Paranormal Activity", "Naznaczony", "Noc oczyszczenia", "Uciekaj!", "To my", "Halloween" i "Niewidzialny człowiek" rzeczywiście pracuje nad nowym "Koszmarem z ulicy Wiązów"?

"Koszmar z ulicy Wiązów": co dalej z serią horrorów?

W 2019 roku spadkobiercy Wesa Cravena - twórcy słynnego slashera, wyrazili chęć na stworzenie nowej produkcji kinowej i telewizyjnej opartej na "Koszmarze z ulicy Wiązów". Nic jednak z planów nie wyszło i prawa do serii wróciły do ich właścicieli na początku roku 2022. Na razie nie wiadomo więc, jak wygląda przyszłość Freddy'ego Kruegera.

Od 1984 do 1994 roku Englund wystąpił we wszystkich 7 filmach serii oraz crossoverze "Freddy kontra Jason" z 2003 roku. Nie pojawił się tylko w jednym filmie - remake'u "Koszmaru z ulicy Wiązów" z 2010 roku, który został uznany za porażkę. Aktor zagrał niedawno w 4. sezonie "Stranger Things", w którym pojawiły się nawiązania do Freddy'ego Kruegera. Czy zgodzi się powrócić do roli w ewentualnej nowej części "Koszmaru z ulicy Wiązów"? O tym przekonamy się za jakiś czas.

RadioZET.pl/Screen Rant