Zamknij

Konrad Łatacha nie żyje. Aktor znany z serialu "Dom" zmarł w wieku 65 lat

30.06.2022 15:52
Konrad Łatacha nie żyje
fot. Shutterstock

Konrad Łatacha zmarł w wieku 65 lat w Wielkiej Brytanii. Aktor znany był m.in. z roli Jacka Bawolika w serialu "Dom". O śmierci artysty poinformowała w mediach społecznościowych Ambasada RP w Londynie.

Konrad Łatacha nie żyje. Aktor i reżyser zmarł 26 czerwca w Wielkiej Brytanii. Do tej pory nie podano, jaka była bezpośrednia przyczyna śmierci. Informację o odejściu artysty przekazała ambasada RP w Londynie. 

Konrad Łatacha nie żyje. Zmarł aktor znany z serialu "Dom"

Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o śmierci aktora i reżysera Konrada Łatachy (1957-2022). Łatacha mieszkał i pracował w Wielkiej Brytanii od 1983 r. Na Wyspach wystąpił w serialu telewizji BBC "Wyhin & Penkowski". Od wielu lat związany z teatrami polskimi w Londynie. Był dobrze znany Polonii na Wyspach ze spektakli granych przez Scenę Polską w UK - podano na Facebooku Ambasady RP w Londynie.

Konrad Łatacha urodził się w 1957 roku. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Znany był m.in. z roli Jacka Bawolika w serialu "Dom". W latach 80. aktor wyemigrował do Wielkiej Brytanii, gdzie związał się ze sceną oraz grywał epizody w angielskich produkcjach, m.in. w serialu BBC "Wyhin & Penkowski". Grał w Teatrze ZASP za Granicą, Teatrze Nowym Urszuli Święcickiej oraz teatrze dla dzieci "Syrena". Łącznie stworzył ponad 50 kreacji aktorskich. 

Trafiłem w życiu na wspaniałych ludzi i pedagogów jak Jerzy Sthur, Stanisław Igar, Jerzy Jarocki, Zbigniew Zapasiewicz, Gustaw Holoubek i Helena Kaut-Howson. Dzięki nim jestem na scenie, kim jestem. W teatrze, jak w życiu, najbardziej cenię sobie prawdę - mówił w wywiadzie dla e-teatr.pl Konrad Łatacha.