Zamknij

Kogel Mogel 4: film zmiażdżony przez widzów po zwiastunie. "Dziadostwo" [WIDEO]

09.11.2021 10:59

W sieci można już zobaczyć zwiastun "Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4". Film został krytycznie oceniony przez widzów, którzy stwierdzili, że próba kontynuacji kultowych komedii mija się z celem. Czyżby szykowała się kolejna filmowa porażka?

Kogel Mogel 4
fot. screen: YouTube

"Kogel Mogel" zadebiutował na dużym ekranie w 1988 roku i cieszył się dużą popularnością. Po latach wśród wielu widzów zyskał status kultowej polskiej komedii. Historia Kasi Solskiej, która ucieka z domu przed zaaranżowanym ślubem, zostaje opiekunką niegrzecznego Piotrusia, a ostatecznie zakochuje, cieszyła się sympatią widzów między innymi dzięki barwnym kreacjom Grażyny Błęckiej-Kolskiej, Ewy Kasprzyk czy Jerzego Turka. Rok później pojawiła się kontynuacja, "Galimatias, czyli Kogel Mogel II" po czym na długie lata zapomniano o produkcji. Powróciła na ekrany w 2019 roku jako Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3", w którym, poza dobrze znanymi bohaterami, mogliśmy oglądać między innymi Macieja Zakościelnego, Annę Muchę i Katarzynę Skrzynecką. Obraz spotkał się z przeciętnymi ocenami, najwyraźniej jednak zyskał grono fanów, bowiem zdecydowano się na produkcję 4. części.

W sieci możemy już oglądać zwiastun "Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4". Premiera zaplanowana została na 7 stycznia 2022 roku.

- Miłość Agnieszki i Marcina rozkwita, podobnie jak Kasi i profesora Wolańskiego. Babcia Solska marzy już tylko o ślubie jedynego wnusia. Jednak na drodze do szczęścia młodego Zawady staje jego dawna kochanka, Bożenka. Wolańska postanawia radykalnie odmienić swoje życie i znika w tajemniczych okolicznościach. Spokój Piotrusia i Marlenki burzy niespodziewana wizyta mamusi zza oceanu. A pewne bardzo kompromitujące zdjęcia uruchamiają lawinę zdarzeń. Szykuje się prawdziwy koniec świata! - czytamy w opisie filmu.

Już po premierze 3. części serii pojawiły się głosy, że jest to niezbyt udana próba grania na nostalgii widzów, a fabuła i żarty pozostawiają wiele do życzenia. Po zwiastunie "Końca świata" negatywne emocje nie opadły.

Kogel Mogel 4: zwiastun filmu skrytykowany przez widzów. To upadek kultowej serii?

Zwiastun 4. części "Kogla Mogla" spotkał się, delikatnie mówiąc, z przeciętnym przyjęciem. Internauci nie szczędzili zapowiedzi komedii słów krytyki. Ich zdaniem kontynuacja nie ma szans osiągnąć poziomu sławnych poprzedniczek.

- Miałem nadzieję, że po żenadzie w 3. części dadzą sobie spokój, czwarta będzie takim samym gniotem, niedającym się oglądać.

- Trzecia część była kiepska, humor przerysowany i niekiedy żenujący jak krasnale czy policjanci. Obejrzałem w internecie i dobrze, bo nie musiałem marnować pieniędzy na seans w kinie. Na plus babcia Solska, Goździkowa czy Marlena. Czwarta część nie zapowiada się lepiej.

- Jedyne co ten film ma wspólnego z dwiema pierwszymi częściami to tytuł i część bohaterów. A fabuła, scenariusz, dialogi i żarty to nieporozumienie. Mam nadzieję, że drugi raz widzowie się nie dadzą nabrać na nostalgię.

- Ale dziadostwo - czytamy.

Też uważacie, że należało dać serii przejść do historii?

loader