Zamknij

Kirk Douglas molestował seksualnie wielką gwiazdę Hollywood? Przerażające doniesienia siostry ofiary

05.11.2021 07:04
Wysokie drzewa - Kirk Douglas, Eve Miller, Patrice Wymore - kadr z filmu
fot. Warner Bros/Collection Christophel/East News

Kirk Douglas molestował seksualnie Natalie Wood? Tak twierdzi siostra gwiazdy Hollwyood - Lana Wood. Douglas miał napaść na aktorkę, kiedy była nastolatką.

Kirk Douglas to słynny amerykański aktor, który w ciągu swojego ponad stuletniego życia, wystąpił w niezliczonych klasykach Hollywood. Czy  zmarły w 2020 roku gwiazdor i ojciec Michaela Douglasa dopuścił się w przeszłości napaści na tle seksualnej na nastoletniej wówczas Natalie Wood?

Kirk Douglas molestował seksualnie Natalie Wood?

Dzięki ruchowi #MeToo od 2017 roku zaczęto w końcu głośno mówić o przemocy seksualnej w Hollywood. Wiele osób opowiedziało o swoich traumatycznych doświadczeniach, z którymi przez dekady spotykały się ze strony osób z rozmaitych szczebli branży filmowej.

Głosy ofiar sprawiły, że branża zaczęła wreszcie zwracać uwagę na tym, co dzieje się w kuluarach Hollywood, a jedna z najbardziej obrzydliwych postaci amerykańskiego filmu - producent Harvey Weinstein, trafił za część przestępstw seksualnych, których się dopuścił do więzienia. Ostatnie kilkanaście lat nie jest jednak niczym nowym, bo do przemocy w branży dochodziło znacznie wcześniej.

Jak podaje Variety, w pamiętniku "Little Sister: My Investigation into the Mysterious Death of Natalie Wood" autorstwa Lany Wood, opowiadającym o wielkiej gwieździe amerykańskiego kina, jednym z drapieżników seksualnych Hollywood był Kirk Douglas. Aktor miał dopuścić się ataku na tle seksualnym na Natalie Wood w 1955 roku. Napaść rzekomo miała miejsce po tym, jak Lana i ich matka, Maria Zakharenko, wysadziły Natalie na spotkanie z Douglasem w hotelu Chateau Marmont w Los Angeles. Natalie miała wtedy około 17 lat. Autorka książki wspomina traumatyczne doświadczenie siostry.

Wydawało się, że minęło dużo czasu, zanim Natalie wróciła do samochodu i obudziła mnie, zatrzaskując drzwi. Wyglądała okropnie. Była rozczochrana i bardzo zdenerwowana. Wraz z mamą zaczęły do siebie szybko szeptać. Nie mogłam ich usłyszeć ani zrozumieć, co mówią. Najwyraźniej coś złego przytrafiło się mojej siostrze. Czymkolwiek to było, najwyraźniej byłam za młoda, żeby się o tym dowiedzieć.

Według Lany Wood jej siostra miała wyznać, że Douglas ją "skrzywdził". Aktorka opowiedziała, że czuła jakby była "poza ciałem". Sytuacja sprawiła, że była przerażona i sparaliżowana. Matka sióstr Wood miała poradzić starszej córce, by "przełknęła" drastyczne doświadczenie, które ją spotkało.

75-latnia Lana Wood obiecała swojej siostrze, że nie nigdy zdradzi nikomu, że doszło do napaści na tle seksualnym. Jednak autorka pamiętników postanowiła złamać dane słowo.

Nie mając w pobliżu nikogo, kto mógłby mnie chronić, jestem pewna, że wybaczy mi, złamanie tej obietnicy.

Książka "Little Sister: My Investigation into the Mysterious Death of Natalie Wood" nie podaje informacji o rzekomej napaści seksualnej jako pierwsza. Plotki o tym zdarzeniu krążyły od lat. W biografii aktorki "Natalie Wood: The Complete Biography" autorstwa Suzanne Finstad, pojawił się fragment o brutalnej napaści seksualnej dokonanej przez "idola z dzieciństwa, wpływowego, żonatego gwiazdora filmowego starszego od niej o ponad dwadzieścia lat". Nie padło jednak nazwisko sprawcy. Natomiast w filmie dokumentalnym HBO z 2020 roku "Natalie Wood: What Remains Behind" wyprodukowanego przez najstarszą z trzech córek Natalie Wood, Natashę Gregson Wagner, Lana Wood została skrytykowana przez przyjaciół i rodzinę gwiazdy, którzy oskarżyli ją o wykorzystanie i wywołanie sensacji wokół śmierci aktorki.

Natalie Wood: kim była aktorka?

Natalie Wood urodzona 20 lipca 1938 roku, rozpoczęła karierę aktorską w wieku 4 lat. W swojej karierze zagrała w takich filmach jak "Cud na 34 ulicy", "Buntownik bez przyczyny", "Wiosenna bujność traw" czy "West Side Story". Na koncie miała udział w ponad 50 produkcjach.

Wiosenna bujność traw - Natalie Wood - kadr z filmu
fot.

foto: Newtown Productions / NBI Productions/Collection Christophel/East News

Trzykrotnie nominowano ją do Oscara. Wood zmarła tragicznie w niewyjaśnionych okolicznościach w 1981 roku w wieku 43 lat podczas rejsu statkiem na wyspę Santa Catalina w Kalifornii. Książka ze wspomnieniami jej młodszej siostry trafi do amerykańskich księgarń już 9 listopada 2021 roku.

Jeśli jesteś ofiarą przemocy seksualnej, zgłoś się pod następujące numery: 

NUMER ALARMOWY: 112  

POLICJA: 997 lub 22-646-57-21 (Dyżurny Komendy Głównej Policji) 

PLACÓWKA MEDYCZNA: 999 

ORGANIZACJE POZARZĄDOWE: Fundacja  Pomoc  Kobietom  i  Dzieciom  (bezpłatna  konsultacja  prawna,  psychologiczno-seksuologiczna,  asystentka  społeczna,  baza  danych  lokalnych  organizacji  kobiecych), tel.: (+48) 692 050 380, (+48) 602 778 548 

RadioZET.pl/Variety