Zamknij

Kevin Spacey wraca na duży ekran. Aktor otrzymał pierwszą rolę w filmie od lat

13.05.2022 12:17
Kevin Spacey
fot. Silverhub/Rex/Shutterstock/East News

Kevin Spacey był niegdyś jedną z najjaśniejszych gwiazd Hollywood. W momencie gdy był u szczytu kariery, występował w serialu "House of Cards", pojawiły się oskarżenia, które zniszczyły jego karierę. Spacey po latach otrzymał jednak rolę w filmie. Co wiadomo o projekcie?

Kevin Spacey wraca na duży ekran. Aktor otrzymał pierwszą rolę w filmie od lat. Pojawi się w europejskiej produkcji "1242 - Gateway to the West". O czym opowie produkcja, kto jeszcze w niej wystąpi i kiedy premiera?

Zobacz także: "Krime Story. Love Story": nowy polski film na Netflixie. O czym jest i kto występuje?

Kevin Spacey wraca na duży ekran. Aktor otrzymał pierwszą rolę w filmie od lat

Kevin Spacey był niegdyś jedną z najważniejszych osób w Hollywood. Aktor pojawi się w takich produkcjach jak "House of Cards", "American Beauty", "Siedem" czy "Podejrzani". W 2007 roku amerykański aktor Anthony Rapp oskarżył 63-letniego aktora o napaść seksualną. W wyniku tych wydarzeń Spacey zniknął z Hollywood, powoli tracąc role. Jak się okazuje, aktor ma dostać kolejną szansę i wystąpić w filmie "1242 - Gateway to the West".

"1242 - Gateway to the West" to film produkcji brytyjsko-mongolsko-węgierskiej. Przedstawi on historię Batu-chana, wnuka Czyngis-chana. Fabuła skupi się na wątku podbijania europejskich ziem. Po pokonaniu Rusi Kijowskiej i bitwie pod Legnicą, armia postanawia opanować Węgry. Przeszkodzi jej jednak wielki przywódca Cesarean, w którego wcieli się właśnie Kevin Spacey. Reżyserem filmu został Peter Soósa. 

W obsadzie filmu "1242 - Gateway to the West" znajdą się:

  • Kevin Spacey
  • Eric Roberts
  • Christopher Lambert
  • Terence Stamp
  • Jeremy Neumark-Jones
  • Genevieve Florence

"1242 - Gateway to the West": kiedy premiera filmu?

Film "1242 - Gateway to the West" nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery.

Zobacz także: „Zwyczajna przysługa“: powstanie sequel komedii z Blake Lively i Anną Kendrick

RadioZET.pl/moviesroom.pl